Akın Yılmaz

-
Aa
+
a
a
a

Açık Radyomuzdaki bazı ‘Çok-programcılı’ ve ‘Çok-konuklu’  sohbet programları, Zoom ile yapılabilse… ve bizler (dinleyici taifesi)  bunu “sadece izle”yebilsek…  (Tıpkı, İnternet’deki TV’leri izleyenler gibi…)

Selamlar sevgiler cümleten…

8 Mayıs Cuma, saat 11.05…

‘Vakayiname’nin esintisi ve ‘Hikayenin Her Hali’ndeki ‘ekolu sohbet’in tetiklemesi sonucu aklıma bişey geliverdi, hemen paylaşayım…

Dün, hayatımda ilk kez, bir “Zoom” toplantısına katıldım (işyeri mecburiyeti olarak).

Aktif-konuşmacı olan 4 kişi görüntüde idi, 62 katılımcı ise “no video, no audio” sadece “dinleyici” idi. –Fakat, bir dinleyici de, isterse, “yazılı chat” ile “soru sorabiliyor” ve konuşmacı (isterse) bunu okuyup cevaplandırabiliyordu…

Şinci, diyom ki: Açık Radyomuzdaki bazı ‘Çok-programcılı’ ve ‘Çok-konuklu’  sohbet programları, Zoom ile yapılabilse… ve bizler (dinleyici taifesi)  bunu “sadece izle”yebilsek…  (Tıpkı, İnternet’deki TV’leri izleyenler gibi…)

Böylece, hem ‘körolası teknolojinin iyi tarafı’nı kullanmış, hem de “Açık-Ekran”ın ilk adımını atmış olabilir miyiz???.. (veya Açık Âlem? Açık Dünya?)

Peşin özür: Sanal âlemin tamamen yabancısı ve cahili olarak, yemin ederim ki, niyetim size tere satmak filan değil, tövbe!..  bu sadece bir merak sorusu…)

İçten sevgi, saygı, selam ve şükranlarımla…

Kronik ve koronik dinleyiciniz