Açık Radyo program destek

-
Aa
+
a
a
a

Sevgili Açık Radyo. Ben Yogi. Ben bir köpeğim. Aslında bir soyadım yok ama Akça ailesine dahil olduğum için onların soyadını taşıyorum.

Biliyor musunuz, ben araçlara binmekten çok korkuyordum. Eğer ailem kandırarak beni araca bindirmişse yanımızdan geçen araçlar da aşırı heyecanlanmama sebep oluyordu. 

Ailemin annesi beni sakinleştirmek için zaten hep açık olan Açık Radyo’yu açıyor, heyecanımı dindirmeye korkularımı yenmeme yardımcı oluyordu. 

Açık Radyo’nun korkuları yenmeyi sağladığını nerden bildiğini bilmiyorum ama tahmin yürüterek şu sonuca vardım ki, kendisi de korkularını yenmek için Açık Radyo’yu dinliyor. Geleceğe gerçekçi bakıp harekete geçmek için kimseyi beklememek gerektiğini Açık Radyo’dan öğreniyor.  

Bunları size anlatmak için çok salya salgıladım, bu sulu yazıyı hoş görün. Ne yapayım, bu da benim doğam gereği. 

Sonuç olarak araçlara binmek, doğada yürürken gördüğüm farklı canlılarla karşılaşmak beni korkutmuyor ve heyecanlandırmıyor. Doğanın dengesi gereği bu kadar çok canlının var olması gerektiğini yine Açık Radyo’dan öğrendim ve bunu sağlayan Açık Radyo’ya binlerce teşekkür ederim. 

Kâinat var oldukça var ol Açık Radyo...

Yogi Akça 

 

Not: Ben Gülbahar Akça, köpeğimin kusuruna bakmayın sizi boş yere meşgul ediyor diye düşünerek yazdıklarına bir baktım, çok doğru şeyler yazmış. Oğlum Toprak Akça ile bir programa da destekçi bile olmuşlar. Umarım bir köpeğin desteğini geri çevirmezsiniz...

Sevgiler.