19. Radyo Günleri

-
Aa
+
a
a
a

Merhaba Sevgili Açık Radyo,

“Özgür, bağımsız, demokratik, haysiyetli, duyarlı ve sıra dışı bir radyo kurma projesine 1995’te verdiğiniz bu desteğin Türkiye'de yeni projelere örnek olması dileğiyle” demişsiniz ilk kuruluşunuzda.

Gururlanın! Dileğiniz, bağımsız yayıncılık deneyiminizden, özgün ve özgür içeriğinizden, bu alanda çaba sarf edenlere verdiğiniz destekten ilham alan oluşumlarla gerçekleşiyor.

Bugün, 6. yılını devirmiş bir internet radyosu olan Radyo Modyan varsa, bunda Açık Radyo’nun katkısı oldukça önemlidir. Onun “3Y: Yerel, Yatay, Yavaş” prensibini benimsemiş, herkese, her sese ve her şiara “açık” bir şekilde yayın hayatında “engebeli” yolları kat etmiş bir radyo olarak Açık Radyo, Radyo Modyan’a güzel bir esin kaynağı oldu.  

Sizler bizlere Türkiye’de bağımsız radyoculuk alanında örnek olduğunuz gibi biz de aynı şekilde bağımsız internet radyoculuğunda örnek olma misyonumuzu naçizane, elimizden geldiği kadar gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Bu alanda şüphesiz ilk değildik ama radyo yayıncılığı anlamında sizin barış ve özgürlükçü yayın prensiplerinizden etkilenmiş bir şekilde yayıncılığa başladıktan sonra birçok internet radyosunun açılmış olduğunu görmek de bizi gururlandırıyor.  

Bize üç yayın dönemi boyunca akışınızda yer verdiğiniz, desteklediğiniz ve cesaretlendirdiğiniz için çok teşekkür ederiz.

Dayanışmayla, Sevgiler Viva Açık Radyo!
Radyo Modyan