Dinleyici Destek Projesi Ne İşe Yarıyor?

-
Aa
+
a
a
a

Açık Radyo Dinleyici Destek Projesi 2005 özel yayını, 5 Mart Cumartesi ve 6 Mart Pazar günleri saat 11:00 ile 20:00 arasında yapılan canlı yayınla sona erdi.

 

Özel yayın sona erdi, ama Dinleyici Destek Projesi sürüyor ve bütün yıl da devam edecek. Peki Dinleyici Destek Projesi ne işe yarıyor? Amaç, dinleyicinin desteğine ve katılımına yaslanan, bağımsız, çok sesli ve kalıcı bir mecra oluşturmak.

 

Açık Radyo, bağımsız yayıncılık ilkesinden ödün vermeden yaşamına devam edebilmek için, ilk kez geçtiğimiz yıl Mart ayında dinleyicisinden açıkça maddi destek istemişti. "Açık Radyo Dinleyicisini Arıyor" sloganıyla başlattığı Dinleyici Destek Projesi'ne geçen yıl 2250 dinleyici katılmıştı. Bu katılım hepimize, radyomuzun tam da düşündüğümüz gibi, çalışanları, tümü gönüllü olan programcıları ve dinleyicisi ile, bir ortak proje olduğunu kanıtlamıştı. Bu yüzden bütün destekçilerimize sonsuz teşekkür borçluyuz. 

 

Açık Radyo, bundan sonra da hep dinleyicisinin desteği ile ayakta kalmak istiyor, çünkü sürdürülebilir bağımsızlığının tek gerçek güvencesi bu. Bu yüzden Dinleyici Destek Projesi, bu yıl da, önümüzdeki yıllarda da tekrar edecek. Açık Radyo, dinleyicisi talep ettiği, katıldığı ve sahip çıktığı sürece açık kalacak.

 

Dinleyici Destek Projesi 2005 nedeniyle geçen hafta pek çok misafiri ağırladık radyomuzda. Açık Radyo dinleyicilerinin, stüdyomuzu ve o meşhur koridorumuzu şenlendirdiği, sıcak ve içten mesajlarıyla yüreğimize su serptiği, neşeli ve çok da heyecanlı bir hafta oldu.

 

Dinleyici Destek Projesi 2005 boyunca ağırladığımız bazı Açık Radyo dinleyicileri:

 

Füsun Akatlı, Ezel Akay, Derya Alabora, Anima, Demirhan Baylan, Turgut Berkes, Murat Belge, Zeliha Berksoy, Sami Caner, Aydın Engin, Genco Erkal, Füruzan, Mehmet Güleryüz, Kemal Gökhan Gürses, Kenan Işık, Kafein, Nil Karaibrahimgil, Cem Mansur, Lale Mansur, Taner Öngür (Moğollar), Leman Sam, Hale Soygazi, Tarkan (Pentagram), Cenk Taner (Kesmeşeker), Görgün Taner, Yavuz Turgul, Yıldırım Türker, Buket Uzuner, Nejat Yavaşoğulları, Engin Yörükoğlu (Moğollar), Uğur Yücel...

 

 

   
  

 Açık Radyo teknik masası

ve canlı yayın stüdyosu

 

Dinleyici Destek Projesi 2005'e katılan dinleyicilerimiz

 

Dinleyicimizden gelen mesajlar

 

Açık Radyo'dan Dinleyici Destek Projesi 2005 sesleri

 

 Açık Radyo programcıları hep birlikte (Fotoğraf: Beysun Gökçin)