Sağlıklı, özgür ve mutlu bir yıl dileriz

Açık Radyo'dan
-
Aa
+
a
a
a

Hayal gücümüzün olanca gücüyle çalıştığı, birbirimize ses-soluk olduğumuz ve işimizi elden gelen en iyi şekilde dürüstçe yaptığımız bir gelecek için birlikte var olmak üzere hepinize sağlıklı, özgür ve mutlu bir yıl dileriz!

Çizim: Zeycan Alkış

“… Tüm bunlarda kahramanlık diye bir şey söz konusu değil. Dürüstlük söz konusu. Bu gülünç gelebilecek bir düşünce, ama vebayla savaşmanın tek yolu dürüstlük. […] Bunun genelde ne olduğunu bilmiyorum. Ama benim durumumda, mesleğimi yapmaktır.”

Albert Camus (Nobel 1957), Veba, Can, 38. Baskı, Ocak 2020, s. 165

(Açık Radyo’da okunuşu: 3 Mayıs 2020, Pazar)

“… Radyo dinlerken, tıpkı roman okurken yaptığımız gibi kelimeleri kafamızda resimlere çeviririz. Bunu yaptığımız için de bakışlarımız –yani gözlerimiz– sanki içimize döner. […] Bu yüzden radyo dinlemenin özellikle hayal gücümüzü çok çalıştırdığına içtenlikle inanırım.”

Orhan Pamuk (Nobel 2006), Prince Claus Ödülü kitapçığında Açık Radyo değerlendirmesinden.

(Açık Radyo’da okunuşu: 3 Aralık 2020, Perşembe)

“Evlere kapandığımız bu salgın döneminde sürekli dinlemeye başladım sizleri. […] Benim için can kurtaran gibi geldiniz diyebilirim. […] Sesiniz ulaşıyor bizlere. Açık Radyo’yu üç kelimeyle anlat deseler bana, şöyle derim: ‘evde olmak gibi’”

Ülker Büyük, radyo dinleyicisi

(Açık Radyo’da okunuşu: 23 Kasım 2020, Pazartesi)

 

İşte böyle: Hayal gücümüzün olanca gücüyle çalıştığı, birbirimize ses-soluk olduğumuz ve işimizi elden gelen en iyi şekilde dürüstçe yaptığımız bir gelecek için birlikte var olmak üzere hepinize sağlıklı, özgür ve mutlu bir yıl dileriz!