Yeniden Dayanışma Zamanı: Kuzey Ormanları Savunması Çağırıyor

Açık Dergi
-
Aa
+
a
a
a

Yaşam alanlarımıza yapılan saldırıları 'göğüsleyen' Kuzey Ormanları Savunması ile COOP Bar'da 6 Nisan akşamı düzenledikleri dayanışma konseri öncesinde konuştuk.  

http://www.kuzeyormanlari.org/
Açık Dergi
 

Açık Dergi

podcast servisi: iTunes / RSS

"Muktedirlerin doymak bilmeyen kar hırsına, doğayı talan eden rant projelerine, havalimanlarına, köprülerine, duble yollarına, HES'lerine, termik santrallerine, altın madenlerine, kum ocaklarına, nükleer santral projelerine rağmen hala kurtarılacak milyonlarca ağaç, savunacağımız doğa ve geleceğimiz var."

Neden 'savunma' sorusuna verilebilecek yanıtlardan biri bu. Kuzey Ormanları Savunması ise sahiden ağaç ağaç, metrekare metrekare yaşamın peşinden koşanları kovalamaya devam ediyor. 

'Savunma nasıl ayakta kalır?'

6 Nisan akşamı COOP Bar'daki Dayanışma Konseri öncesinde konuştuğumuz Banu Uzpeder ise Savunma'nın nasıl hala ayakta kalabildiğini istikrarla süren cuma akşamları toplantıları, bitmek bilmeyen yıkım konularının peşinde koşması için oluşturulan komisyonlar ve yeni merak edenler, bulaşmak isteyenler sayesinde olduğunun ipucunu veriyor konuşmamızda. Bir de dayanışmayla.

Sahnede Savunma'nın sanatçıları

Baskıyla geçen günlerin içinde bir arada olmaya, moral alıp vermeye, hatta mümkünse depolamaya ihtiyaç var. Hem bu fikrin hem de Kuzey Ormanları Savunması'nın destekçilerinden olan Bandista, Yüzyüzeyken Konuşuruz, Komik Günler, Can Kazaz, Nilipek, Grup Aleni gecede sahneye çıkan sanatçılar. 

Söz biterken Kuzey Ormanları Savunması ses veriyor konsere çağrı metinlerinde;

Daha yeni başlıyor mücadelemiz!