SO Duo: Ne Dinliyorsak Oyuz!

Açık Dergi
-
Aa
+
a
a
a

Konjo ve Sappho aramızda gibi günümüz müzik sahnesi için deneysel olarak addedilebilecek çalışmalarla bir araya gelmiş, aynı zamanda da Açık Radyo programcısı olan iki müzisyen, Sumru Ağıryürüyen ve Orçun Baştürk, bu sefer SO Duo ismiyle, yine alabildiğine deneysel ve alternatif ama bu sefer şarkı temelli bir külliyatla karşımızda. Biz de Açık Dergi'de albüm sonrası ve canlı performanslar öncesi Sumru Ağıryürüyen ile buluştuk.

SO Duo
Açık Dergi
 

Açık Dergi

podcast servisi: iTunes / RSS

Sumru Ağıryürüyen ve Orçun Baştürk, Konjo ve Sappho aramızda gibi günümüz müzik sahnesi için deneysel olarak addedilebilecek çalışmalarla bir araya gelmiş iki müzisyen (bu arada ikisi de, Açık Radyo'cu - Müziğin Başka Türlüsü ve Suyun Kalabalığı, Açık Radyo'nun yakın dönemli sağlam müzik programlarından). İkili bu sefer SO Duo ismiyle, yine alabildiğine deneysel ve alternatif ama bu sefer şarkı temelli bir külliyatla karşımızda.

Kalan Müzik'ten geçtiğimiz haftalarda yayınlanan Ay Ana albümü, Gabon Pigmeleri'nden, Uygur Fallarına, Aşık Veysel'den Lao Tzu'ya çok değişken referanslarla şekillenmiş bir çoklu söyleşme. Panduri, mandolin ve muhtelif vurmalı enstrümanla oluşturulmuş besteler 2018 yılının şu ana kadarki en cesur albümlerinden biri olan Ay Ana'da kayıtlı.

SO Duo konserlerine Haziran sonu başlayacak. Biz de albüm sonrası ve canlı performanslar öncesi Sumru ile buluştuk.

Albümü edinmeden önce mutlaka dinleyiniz.