Kırmızı Alarm: Güncel Müzik Cenahında Bir Dayanışma Vakası

Açık Dergi
-
Aa
+
a
a
a

Amerika’da Verses Records adlı bir plak şirketi tarafından ACLU (American Civil Liberties Union) yararına bir toplama albüm hazırlandı ve albüm şu anda yayında. Albümde özgün besteleriyle yer alan kırk müzisyenin arasında Türkiye'den de Damla Bozkurt da var. Açık Dergi'de, Damla Öztürk anlattı.

ACLU
Açık Dergi
 

Açık Dergi

podcast servisi: iTunes / RSS

Türkiye'den Damla Bozkurt'un da aralarında yer aldığı kırk müzisyenin, özgün besteleriyle katkıda bulundukları bu albüm ana akım dışı ve yeni müzikal yaklaşımların bir tür panoramasını sunma işlevinin yanı sıra, ACLU gibi bugün önemi çok daha hayati olan bir kuruluşun, Trump sonrası (olgular, hakikatler sonrası ve ötesi) "yeni dünya düzenine" karşı faaliyetlerine destek olmak adına hazırlanması da önemli.

ACLU, yani Amerikan Sivil Özgürlükler Birliği 1920 yılında savaş karşıtlarının ifade özgürlüğünü savunmak amacıyla kurulmuş, daha sonra kapsamını genişleterek ırkçılık, ayrımcılık gibi konularda da mücadele etmiş ve etmekte olan büyük bir sivil toplum kuruluşu ve bu albümün tüm geliri ACLU ‘ya bağışlanacak.

Albümün Başkanlık seçimlerinin sonuçlanmasından sadece 21 gün sonra çıktığını da not etmek isteriz. Hızlı prodüksiyon sürecine rağmen, hem içerik hem de fikir açısından çok kıymetli bir iş olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. 

Albümü dinlemek için buraya tıklayın.