Kadın Yazısı

Açık Dergi
-
Aa
+
a
a
a

Türkiye'nin ilk Kadın Edebiyatı buluşması Kadın Yazısı Festivali 9-18 Mart tarihleri arasında İstanbul'da! Suzi Erşahin ve Seval Şahin stüdyo konuklarımızdı.

Açık Dergi: 8 Mart 2018: Kadın Yazısı Edebiyat Buluşması, Ama Bir Festival Gibi
 

Açık Dergi: 8 Mart 2018: Kadın Yazısı Edebiyat Buluşması, Ama Bir Festival Gibi

podcast servisi: iTunes / RSS

http://www.kadinyazisi.com/

İsveç Başkonsolosluğu, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Kadın Araştırmaları ve Uygulama Merkezi ile Kadın Eserleri Kütüphanesi ve Bilgi Merkezi Vakfı’nın ortaklaşa düzenlediği Türkiye’nin ilk Kadın Yazısı Festivali, 9-18 Mart tarihleri arasında gerçekleşecek.

Edebiyat ve toplumsal cinsiyetin konuşulup tartışılacağı festivalde 10 gün boyunca 4 farklı mekânda 10 panel, 6 okuma/söyleşi, 3 yuvarlak masa, 3 forum toplantısı, 4 atölye, 2 performans ve bir de sergi olacak.

İsveç ve Türkiye'den yaklaşık 100 katılımcıyı bir araya getirecek festival boyunca “kADIN YAZIsı” başlığı altında, edebiyat ve toplumsal cinsiyet farklı yönleriyle ele alınacak, atölyelerde yeni eserler yaratılacak.

​Festival boyunca bütün etkinlikler herkese açık ve ücretsiz olacak. 20 kişiyle sınırlı olacak olan atölyelere öncesinde kayıt yaptırılması gerekiyor. Etkinlik programına ve kayıt formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Kayıt için: http://www.kadinyazisi.com/