Galata Fotoğrafhanesi'nde Bir 'Rekor' Denemesi

Açık Dergi
-
Aa
+
a
a
a

13. yılının içinde olan Galata Fotoğrafhanesi'nin başlattığı rekor denemesi hem fotoğrafla olan ilişkimizi anlamak için bir fırsat, hem de bir oyun. Aynı zamanda da içinde bulunduğumuz zamanın kör koridorlarında dayanışma için bir fırsat. Galata Fotoğrafhanesi'nden Yücel Tunca konuğumuzdu. 

Galata Fotoğrafhanesi
Galata Fotoğrafhanesi'nde "Rekor" Denemesi!
 

Galata Fotoğrafhanesi'nde "Rekor" Denemesi!

podcast servisi: iTunes / RSS

Sevdiğiniz bir fotoğrafçının fotoğrafını satın alır mısınız? Peki fotoğrafçının görmediğiniz bir işini satın alır mısınız? Örneğin rekordenemesi.com adresli bir site üzerinden başkaları tarafından satın alındıkça parça parça açılan, Şubat ayına kadar eldeki bütün resimler satılmadan tamamını göremeyeceğiniz, hatta adresinize bile gönderilmeyecek bir fotoğraf hakkında ne düşünürsünüz?

Galata Fotoğrafhanesi, 13 yıldan sonra içine düştüğü karanlıktan biraz çıkabilmek ve beraberce neler yapılabileceğini görmek için bir deneye başladı. Satılan fotoğrafın sahibi Yücel Tunca buna bir oyun da diyor aynı zamanda. Satın alındıkça bir parçası açılan bu oyun 19 Şubat'a kadar devam edecek. "Bu bir oyun çünkü fotoğrafın rekor denemesi olmaz" diyor Tunca. 

Galata Fotoğrafhanesi'nin ana gündem maddesi bu ara "Rekor Denemesi" olsa da aynı zamanda, yıllardır sürdürdükleri atölyeler fotoğraf tekniğini öğrenmek ve geliştirmek isteyenler için devam ediyor. Kayıt yaptırmak için http://www.galatafotografhanesi.com/ adresine göz atmak gerekiyor. Bütün detaylar ise söyleşimizde.