Açık Dergi: Al Makhdoun, Globetrotters, Ayhan Kaya ve Cowboys From Hell

Açık Dergi
-
Aa
+
a
a
a

Açık Dergi'de bu akşam Dünya Sinema Sözlüğü ilk bölümü ile yayında! Oğulcan Bakiler ile Sabahat Özay hazırlayıp sunuyor. İlk madde: Al Makhdun.

Pazartesileri yayınlanan basketbol yayınımız Serbest Atış ise Salı'ya transfer oldu. Sezonun bu ilk yayınında Mehmet Çopuroğlu ve Kayhan Ergin eğlenceli bir konuya eğiliyor: Harlem Globetrotters

Yazarlar ve ilhamlarını konuştuğumuz Dünyayı Okumak yayınında ise Akif Pamuk; Ayhan Kaya ile Avrupa’da Sağ Popülizmin Yükselişi başlığı altında sohbet ediyor.

Tüm bunları yanı sıra Açık Dergi'de iki parçalı bir Kent Takvimi var: Tiyatro gösterileri Estfalya ve He-go ile başlayıp, Kore Film Günleri'ne oradan da Pera Müzesi'ndeki Ronit Elkabetz özel gösterimlerine bakıyoruz. Ardından Babylon, Enka ve Albert Long Hall'deki dinletilere kısaca kulak atıp, bu haftasonu Tütün Deposu'nda gerçekleşecek "Oyun Atölyesi: Sanat (yapanlar) ve izleyicileri arasında köprüler nasıl kurulabilir?" başlıklı atölyeye bakacağız. Sanatçılar, sanat eleştirmenleri, sanat öğrencileri, sanat alanında çalışanlar için gerçekleşek atölye ücretsiz.

Dergi'de ayrıca Steven Wilson, St. Vincent, Cowboys From Hell ve Dhaffer Youssef'in son albümlerinden de parçalar yok değil!