Açık Dergi: 27 Temmuz

Açık Dergi
-
Aa
+
a
a
a

Haftanın son yayınında, haftanın albümü olan Los Angeles'lı tenor saksafoncu Kamasi Washington'un Heaven & Earth'ünden son parçaları dinliyoruz: Will You Love Me Tomorrov, Agents of the Multiverse ve Will You Sing. Yanı sıra her Cuma akşamı yayınlanan Bu Köşe Kitap Köşesi'nde, Ceyhan Usanmaz, Man Booker Ödülü ayrıntılarına yer veriyor , distopik kurgular ağırlıkta! Listede ayrıca ilk defa bir grafik roman var: Mike Drnaso’nun Sabrina’sı. Boğaziçi Nazım Hikmet Merkezi’nde bulunan Leyla Erbil Arşivi’yle ilgili son gelişmeler: arşiv dijitalleşiyor. Ve vizyondaki Yaşar Kemal Efsanesi ve Mehmet Güreli imzasının taşıyan Salâh Birsel uyarlaması Dört Köşeli Üçgen Ceyhan'ın bu akşamki konukları. Kent Takvimi ile beraber ilk bir saat dinlenebilir.

Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi gönüllerinin Açık Dergi içinde yayınlanan Sentinel bölümünde ise bu akşam yepyeni yayınlanan ve ÖBDBK’ne adanmış "Yerli Bilimkurgu Yükseliyor! - Yerli Bilimkurgu Öykü Seçkisi 2018" etrafında bilimkurgu yazarı Burak Fedakar, Jülide ve Naci’nin konuğu.

Haftanın kapanışında, her Cuma akşamı yayınlanan Devrim Özkan'ın hazırladığı Fransız Öpücüğü'nde yakın dönemde yayınlanan Fransızca şarkılara ayırdık. Program boyunca; Juliette Armanet, Alain Chamfort, Arthur H, Tim Dup, Brigitte ve Les Innocents'ın yeni albümlerinden parçalarla. Kaçırdığınız Açık Dergi köşelerine podcast kanallarından ulaşabilirsiniz.