15. Radyo Günleri: 2. Gün Yayın Akışı

-
Aa
+
a
a
a

15. Açık Radyo Dinleyici Destek Özel Yayını'nın 2. gününde (25 Mart 2018) yayın akışımız şöyle:

25 Mart 2018

10:30 Açılış

 11:00 Açık Radyo dinleyicisi ve destekçisi Ayşenur İğdem stüdyo konuğumuz.

12:00 Açık Radyo dinleyicisi ve destekçisi Mehmet Aygüneş ve kızı Rüya Aygüneş stüdyo konuğumuz. Rüya Aygüneş’in yazdığı Yeni İnsan Yayınları’ndan çıkan, Nina ve Radyonun Maceraları adlı kitabın sesli haline de kulak vereceğiz.

13:00 Açık Radyo dinleyicisi ve destekçisi Semih Çelik stüdyo konuğumuz.

14:00 1,5 Kolektif

1,5 Kolektif, çalışmalarına iklim değişikliği ve enerji ekonomisti-dansçı Ayşe Ceren Sarı, çevre/sistem bilimci-sanatçı Serkan Kaptan ve küratör Yasemin Ülgen’in koordinasyonunda devam ediyor.

Gezegenimizde ve ait olduğumuz coğrafyada bir bilim dalı ve toplumsal-politik bir hareket olarak ekoloji etrafında şekillenen çalışmalarda ve bizzat toplumsal mücadelelerde ortaya çıkan bilgi ve önerileri görsel sanatlar, sahne sanatları ve tasarım gibi yaratıcı mecralarda tekrar okumayı ve tartışmayı amaçlayan bir kolektif.

16:00 In Hoodies

Murat Kılıkçıer diğer adıyla ''In Hoodies’’ Prodüktörlüğünü Chris Potter’ın yaptığı 'She Got Caught' ile 2015 yılında alternatif sahnede yerini aldı. Feryin Kaya, Yasemin Özler, Todd Gibson ve Murat Yakupoğlu’ndan oluşan kadrosuyla sahneye çıktığı canlı performanslarıyla, uyandırdığı hayranlığı pekiştirdi. İlk albüm ‘A Lunar Manoeuvre’ı 2016’da yayınladı. Yepyeni kısaçaları  ‘Circling The Cage’in lansmanını dün akşam gerçekleştirdi.

19:00 Debussy Özel Yayını

Aykut Köksal, İlke Boran ve Aksel Tibet ile 100. ölüm yıldönümünde besteciyi anıyoruz.