Küçük düşünürler tartışıyor: Gramsci'nin 'Fare ve Dağ' hikayesi üzerinden pişmanlık ve mirası yaşatma sorumluluğu kavramı

-
Aa
+
a
a
a

İki haftada bir bir araya gelen 12 yaşındaki felsefeciler Tuna Çakır, Saba Koca, Toprak Şahan ve Alya Şencan merak uyandıran, ufuk açıcı ve eğlenceli bir program sunuyor.

Fotoğraf: Açık Radyo
Pişmanlık ve mirası yaşatma sorumluluğu kavramı
 

Pişmanlık ve mirası yaşatma sorumluluğu kavramı

podcast servisi: iTunes / RSS

Küçük Düşünürler Topluluğu programı, felsefeci ve eğitmen Dr. Özge Özdemir'in kolaylaştırıcılığı eşliğinde çocukların bir soru ya da kavram üzerine felsefi tartışma yürüttükleri bir tartışma programıdır.

İki haftada bir bir araya gelen 12 yaşındaki felsefeciler Tuna Çakır, Saba Koca, Toprak Şahan ve Alya Şencan merak uyandıran, ufuk açıcı ve eğlenceli bir program sunmaktadırlar.

İlk hafta Gramsci'nin Fare ile Dağ hikayesi üzerinden pişmanlık, mirası yaşatma sorumluluğu gibi kavramlar üzerine tartıştılar. Çocukların sesini duymak, doğru sorularla nasıl eleştirel ve yaratıcı düşündüklerini görmek isteyenleri radyo başına bekleriz! Nitelikli düşünme ve yargıda bulunma becerisinin gelişimini görmek için özellikle ebeveynler, öğretmenler ve eğitimciler için model olması dileğiyle.

Programı saat 19.00'dan itibaren dinleyebilirsiniz.