Vivian Kohen

-
Aa
+
a
a
a
27 Eylül 2011
Ailenin yedinci gelini artık bu evde yaşamıyor. Burada sadece bir ayını geçirmiş. Muhtardan o uğursuz kâğıt gelene kadar, sadece bir ay.
28 Ekim 2006
"Bütün yenilgilerimize rağmen, her şeye yeniden başlayabilme gücünü kendimizde bulabiliriz" mesajına birçok kitapta veya filmde daha önce rastlamış olsak da, bunun bize tekrar hatırlatılmasında hiçbir mahsur yok kuşkusuz.
23 Haziran 2006
Sürekli daha fazlasını isteyen gelişim ve değişim meraklıları, 'enayi' yaftasını taşıma pahasına saf kalmayı ilke edinen insanları anlamakta güçlük çekerler. Hele bu bir birey değil de bir işletme olunca durum daha da şaşırtıcı oluyor.
07 Mart 2006
J.R.R. Tolkien'in Noel Babadan Mektuplar adlı kitabının Türkçe çevirisinde 1453 tarihinin kitaptan çıkarılması çevirmenlerin kaynak metne ne kadar "müdahale" hakkı olduğu tartışmasını gündeme getirdi.
04 Ekim 2005
Yolculuk deyince aklımıza hep gidilen uzak yerler geliyor, ama kat edilen mesafe kadar harcanan zaman da hesaba katılırsa, çoğumuz her gün şehrin içinde yolculuk yapıyoruz demektir. Bu yolculuklar da zevkli, eğlenceli, eğitici ve yaratıcı birer deneyim olabilir pekâlâ.
26 Ağustos 2005
Vivian Kohen'in, eşi ile birlikte yaptıkları Doğu Karadeniz yolculuğuna dair seyahatnamesi:"Gördüklerimiz ve yaşadıklarımız bizi öylesine büyüledi ki, sevdiklerimize anlatmakla yetinmeyip yazıya da geçirmek istedik."