Avniye Tansuğ

-
Aa
+
a
a
a
24 Haziran 2013
Bilgi Çağının Hukuku'nda, "sosyal medyada yeni düzenlemelere gerek var mı" konusunu insan hakları hukuku uzmanı Doç. Dr. Kerem Altıparmak ile konuştuk.
03 Haziran 2013
Bilgi Çağının Hukuku'nda Avniye Tansuğ ve Murat Lostar bu hafta, son 6 günde hayatımızdaki rolünü çok daha iyi kavradığımız vatandaş gazeteciliği ve bu amaçla sosyal medyanın, özellikle Tweeter'ın kullanımı hakkında konuştuk.
02 Nisan 2009
İsveç Kraliyet Teknoloji Enstitüsü'nde araştırmacı ve uzman olarak çalışan Profesör Roger Wallis, İsveç'te Pirate Bay web sitesi aleyhine açılan ve bilirkişi olarak dinlendiği davadan sonra bir "İnternet kahramanı" haline geldi. Avniye Tansuğ Profesör Wallis ile Açık Radyo için bir söyleşi yaptı.
16 Mayıs 2006
Bilgi "erdeme götüren yol" olmaktan çıkıp, bir meta haline geleli epey oldu... Bu bağlamda Avrupa Birliği, ABD ile arasındaki uçurumu kapatmak için, bir yandan "E-Avrupa+" gibi altyapısal seferberlikler öngörürken, bir taraftan da üstyapısal "kalkan"lar yaratmayı başarıyor.
01 Mart 2004
"E-devlet"... İhale açılmış. Microsoft ve diğer "büyükler" e-devlet konusunda Azerbaycan'a da teklifler vermiş. Bu konuda Türkiye'nin deneyimlerinden yararlanmayı çok istediklerini, ama Türkiye'nin pek oralı olmadığından yakınıyor Yaşar Hacıyev.
23 Aralık 2003
1 Ocak 2004'te Türkiye'de telekomünikasyon sektörü serbestleşiyor. Ancak örneğin -AB'de yasal düzenleme bile gerektirmeyen- "internet telefonu"na karşı trilyonluk tazminat ve ağır ceza davaları açan Türk Telekom'un yaklaşımı, sektör ve tüketici lehine umut verici olmaktan çok uzak.
16 Aralık 2003
Türkiye'de bilgi toplumunun kitleselleşmesinin önemli bir aşamasını oluşturabilecek, ucuz ve daha hızlı internet erişimini mümkün kılan ADSL teknolojisi, Türk Telekom'un akıldışılığına takılı kaldı.