Gözde Özgürel

-
Aa
+
a
a
a

Radyonuzda uzun zamandır devam etmekte olan 'Yeter ki İste' adlı programın yayın hayatına ara vereceğini üzülerek öğrendim. 

Sayın yetkili,
Merhaba,
Radyonuzda uzun zamandır devam etmekte olan 'Yeter ki İste' adlı programın yayın hayatına ara vereceğini üzülerek öğrendim. 
Bu program genel anlamıyla Türkiye’de koşu dünyasının gelişiminin takip edilebildiği bir arşiv niteliğinde. Aynı zamanda gündemde olmayan spor dallarındaki başarılar ve farklı insan profilleri de programlara yansımış ki bunlar da ayrıca değerli. Tematik radyo programları zamanla konuk sıkıntısına düşebiliyor. Kaynaklar kısıtlı olabiliyor; fakat farklı boyutlarıyla çeşitlendirilebileceğine inanıyorum. Mesela, programı gerçekleştirenlerden Alper Hoca uzun kilometreleri koşarak katederken, koşu sırasında dinlenebilecek müzikler konusunda geniş bir koleksiyona sahip olmuştur mutlaka. Bizimle bu koşu müziklerini paylaşsa ve aslında bu müzikleri nerede, hangi kıtada yüzlerce kilometre koşarken dinlediğine dair küçük notlar düşerek, o anki atmosferi ya da duygularını anımsayarak bir nehir program serisi yapsa? Benim gibi müziksever koşucular için paha biçilmez bir arşiv olur. Lütfen bu önerimi sadece benim değil; pek çok diğer müziksever/sporseverin de isteği olarak kabul edin. Bizim toplumumuzda ifade etmek gelenek değildir; bazen sadece düşünür konuşmaz; bazen de konuşur fakat yazmaz, bildirmez, değiştirmeye çalışmayız. Tabii bu zamanla değişecektir diye düşünüyorum.
İyi çalışmalar diler, yanıtınızı beklerim.