Açık Radyo Şenliği Sürüyor

-
Aa
+
a
a
a

Açık Radyo, 15 yıldan fazla bir süredir İstanbul'da kuvvet ve servet merkezlerinin karşısında radyo dalgaları ile sesini duyuran; hakikatten, vicdandan, adaletten, neşe ve umuttan yana bir insan topluluğu. Programcılardan ve dinleyicilerden oluşan bu topluluk her yıl Açık Radyo Şenliği'nde buluşuyor ve bu bağımsız, dik başlı yayının devamı için destek arıyor. Bu yıl da 19 Mart'tan 27 Mart'a kadar 9 gün boyunca 8. Dinleyici Destek Projesi'nde hep birlikte olacağız. Özel yayınımızın son günü, 27 Mart Pazar yayın akışımız şöyle. Dinleyici Destek Projesi Özel Yayını'nda Açık Radyo'da olan biteni dakikası dakikasına acikdestek.tumblr.com'dan izleyebilirsiniz. 

8. Dinleyici Destek Projesi Özel Yayını'ndan fotoğraflar.

 

Dinleyici Destek Projesi'nde dinleyiciler seçtikleri bir programın istedikleri bir tarihteki yayınına sponsor oluyor, yani Açık Radyo'nun yayınını sürdürebilmesi için destek oluyorlar. Bunu bir telefonla (0 212 343 41 41) ya da bir "tık"la (ana sayfanın sağ üst köşesindeki "Destek Olun"a tıklayarak) yapmak mümkün. Destekçilerimize seçtikleri programın başında ve sonunda isimlerini anons ederek teşekkür ediyoruz.

#acikdestek

new TWTR.Widget({ version: 2, type: 'profile', rpp: 30, interval: 6000, width: 230, height: 300, theme: { shell: { background: '#8ec1da', color: '#ffffff' }, tweets: { background: '#ffffff', color: '#444444', links: '#1985b5' } }, features: { scrollbar: true, loop: false, live: true, hashtags: true, timestamp: true, avatars: false, behavior: 'all' }}).render().setUser('acikradyo').start();new TWTR.Widget({ version: 2, type: 'search', search: '#acikdestek', interval: 6000, title: 'Açık Radyo', subject: '#açıkdestek', width: 230, height: 300, theme: { shell: { background: '#8ec1da', color: '#ffffff' }, tweets: { background: '#ffffff', color: '#444444', links: '#1985b5' } }, features: { scrollbar: false, loop: true, live: true, hashtags: true, timestamp: true, avatars: true, toptweets: true, behavior: 'default' }}).render().start();

9 gün ya da bir başka hesapla 99 saat sürecek olan "Açık Radyo Dinleyici Destek Projesi" boyunca radyomuzda şenlik var.

Siz de bu şenlik boyunca Twitter'dan Açık Radyo ile iletişimde olabilirsiniz. Birlikte #acikdestek oyunu oynayabiliriz mesela... Nasıl mı? Biz Twitter aracılığıyla size bir nevi bir mikrofon uzatıyoruz, siz de bu hayatta neden yana duruyorsanız, neyi savunuyor, neyi destekliyorsanız, çekinmiyor, susmuyor, söylüyorsunuz. Açık Radyo "kâinatın bütün seslerine açık radyo" ya, işte şimdi tam zamanı. Bekliyoruz.

9 gün, 99 saat yayın!

 

Bu yıl sekizincisi düzenlenen Açık Radyo Şenliği'nde her yıl olduğu gibi Açık Radyo'nun programcıları, dinleyicileri, kültür ve sanat dünyasından destekçileri 9 gün boyunca radyoda bir araya gelecek, 99 saatlik özel bir yayın yapacak; 1001 türlü söz, müzik ve fikirlerini paylaşacaklar. Bu sohbetler esnasında, bir "topluluk radyosunun" nasıl oluştuğu, nasıl gelişip sürdürülebilirlik kazanabileceği gibi radyoculuk ve toplumsal birliktelik meseleleri de ele alınacak. Tabii elbette Açık Radyo için dinleyici desteğinin hayati önemi de bir kez daha hatırlatılacak.

 

Müstesna Konuklar

 

Artık gelenekselleşen Açık Radyo Şenliğinin vazgeçilmez bir parçası da "müstesna konuklar".  Hem Açık Radyo'nun dünyaya vermek istediği "değişim" mesajının yaygınlaşmasına, hem de gitgide daha fazla sayıda insanın Açık Radyo'yla tanışmasına katkıda bulunan konuklarımız bu yıl da kitlesel medyaya yansıyanın ötesinde sıcak ve samimi sesleri, sohbetleriyle yayında olacaklar.

Akın Eldes ve Akıncan Eldes, Arto Tunçboyacıyan, Aydan Çelik, Aydın Kudu, Ayşe Tütüncü, Bağış Erten, Barış İçin Müzik, Bilal Karaman , Burak Güven, Buzuki Orhan ve Özün Osman, Cafe Aman İstanbul, Can Çankaya, Candan Erçetin, Caner Eler, Cem Mansur, Cenk Erdoğan, Derviş Zaim, Fatih Al, Gevende, Geveze, Gökhan Tümkaya, Güneş Sayın, Hakan Kurşun ve Ömer Behran Kurşun, Harun Tekin, Hüsnü Arkan, İlker Aksum, İzel Rozental, Jale Sancak, Jehan Barbur, Kaan Sezyum, Kardeş Türküler, Kenan Işık, Lale Mansur, Leyla İpekçi, Marsis, Mehmet Aslantuğ, Merve Kibar, Mircan Kaya, Okan Bayülgen, Orchestra Elastique, Rahman Altın, Rüya Köksal, Sabahat Akkiraz, Semih Kaplanoğlu, Serdar Ateşer, Sumru Ağıryürüyen, Şebnem İşigüzel, Uğur Yücel, Yasemin Göksu, Yeni Türkü, Zeynep Atikkan bu yılki Radyo Şenliği'nin "müstesna konuklarından" bazıları. Akın Eldes, Buzuki Orhan, ve Hakan Kurşun yayına çocuklarıyla katılacak ve Açık Radyo dinleyicileri de elbette bu yıl da mikrofonda olacaklar.

Özel yayınımızın son günü günü, 27 Mart Pazar yayın akışımız şöyle.

4650 sayısı, özel yayınımızın başından itibaren destek olan ve daha önce arayarak desteklerinin sürdüğüne dair teyid aldığımız dinleyicilerimizi de kapsıyor.