15. Radyo Şenliği’nin Bu Yılki Teması: Müşterekler. Ortak Varlıklarımız.

22 Mart 2018

24 Mart Cumartesi günü başlayan Açık Radyo 15. Dinleyici Destek Özel Yayını'nın 9. ve son günündeyiz. 15. Radyo Şenliği’nin bu yılki teması, müşterekler, ortak varlıklarımızdı. Gene, ısrarla.

 

22 Mart 2018 tarihinde Açık Radyo'da yayınlanmıştır.
15. Açık Radyo Dinleyici Destek Özel Yayını podcast servisi: iTunes / RSS

15. Açık Radyo Dinleyici Destek Özel Yayını'nı takip edebileceğiniz canlı blogumuza ulaşmak ve günlük yayın akışından haberdar olamk için tıklayın.

1 Nisan Pazar günü yayın akışımız şöyle.

Haber ve duyurular için: Fotoğraflar için:
https://twitter.com/acikradyo www.instagram.com/acikradyo/
www.facebook.com/acikradyo www.flickr.com/photos/acikradyo/
 

Dinleyiciler Nasıl Destek Olabilir?

Her yıl düzenlenen Dinleyici Destek Projesi ile Açık Radyo dinleyicisi radyosuna sahip çıkıyor. Dinleyiciler seçtikleri programın istedikleri bir saatine destek verebiliyorlar. Yani dinleyiciler ücretsiz dinleyebilecekleri bir yayının sürdürülebilmesi için para vererek destek oluyorlar. Bunu bir telefonla (0 212 343 41 41) ya da www.acikradyo.com.tr adresinde sağ üst köşede bulunan Destek Olun tuşuna tıklayark yapmak mümkün. Karşılığında ise radyo, destekçisinin adını programın başında ve sonunda anarak teşekkür ediyor.

***

3 yıl önceki davet mektubumuz “Müşterekler Peşinde Yirmi Yıl” başlığını taşıyordu. 2 yıl önceki mektupta “ortak varlık alanına katılımınız bizim için [...] canalıcı” diyorduk. Bu yıl ortak varlıklarımıza vurgu yapıyoruz. “Bu ortak alanda buluşalım, program yapalım, birbirimize destek olalım ve böylece dünyayı biraz daha iyi bir yer haline getirelim” diyoruz.

23. Yılını sürdüren Açık Radyo’nun Dinleyici Destek Özel Yayını’nın onbeşincisi 24 Mart Cumartesi sabahı 10.30’da başlıyor ve 1 Nisan Pazar akşamı saat 9’a kadar, 9 gün, 99 saat devam edecek. Kurulduğundan bu yana herhangi bir sermaye grubuna bağlı olmadan  kamusal yayınını devam ettiren Açık Radyo, bu yolun büyük kısmını dinleyicilerinin doğrudan desteğiyle katetti.

Açık Radyo olağan akışını Radyo Şenliği için her yıl olduğu gibi 9 günlüğüne değiştiriyor. Bu ‘müşterek’ alanda kültür, sanat dünyasından ve ‘kadim’ dinleyicilerinden bir çok mümtaz simayı konuk olarak ağırlayacak.

15. Özel Yayına katılacak/katkıda bulunacak konuk ve programcılardan bazıları şöyle; Sezen Aksu, Ülkü Aybala Sunat, Hayvanlar Alemi, Buzuki Orhan Osman, In Hoodies, Levent Üzümcü, Nazlı Tosunoğlu, İstanbul Kainat Radyosu, Barış Demirel, Ekin Fil, Bajar, Hale Soygazi, Gülce Duru, Ah! Kosmos, Harun Tekin (mor ve ötesi), Thunderbolt, Ahmet Ali Arslan, Alican Yücesoy...