Yetvart Danzikyan

-
Aa
+
a
a
a
02 Temmuz 2024
Radyo Agos'ta, yönetmen Ümit Kıvanç ile Madımak Katliamı Hafıza Merkezi projesi kapsamındaki "Çok Kötü Bir Şey Oldu: Madımak Katliamı ve Ötesi Üzerine Bir Film" başlıklı belgesel filmi konuşuyoruz.
Fotoğraf: AA
18 Şubat 2023
Agos Genel Yayın Yönetmeni ve Radyo Agos programcısı Yetvart Danzikyan ile deprem sonrası değişen Ermenistan Türkiye ilişkileri konuşuldu.
11 Şubat 2023
HDP Diyarbakır Milletvekili Garo Paylan'la kurtarma çalışmalarına katıldığı Adıyaman'ın son durumunu öğrenmek ve sürece dair gözlemlerini dinlemek üzere görüştük.
“Ara Dinkjian Arşivinden Taş Plaklarda Amerika’daki Ermeniler” albüm kapağı
20 Aralık 2021

Müzisyen Ara Dinkjian'ın arşivinden seçkiyle ABD’ye göç eden Anadolu Ermenilerinin müzik kayıtları üç CD ve bir kitapçıktan oluşan toplama albümde bir araya geldi. Kalan Müzik'in kuruluşunun 30. yıldönümüne denk gelen albüm üzerine Radyo Agos'un son bölümünde Nilüfer Saltık'la bir söyleşi gerçekleştirdik. 

09 Ağustos 2021

Gazeteci Metin Yoksu ve gazeteci Evren Dede Türkiye ve Yunanistan’daki orman yangınlarını ve yangınların toplumsal-siyasi yansımalarını 7 Ağustos Cumartesi sabahı Açık Radyo/Radyo Agos’ta anlattı.

01 Kasım 2020

Radyo Agos'un 31 Ekim 2020 tarihli nüshasında Prof. Dr. Okan Tüysüz'le İzmir depremini, Evren Dede ile bu depremin Samos Adası'ndaki etkilerini konuştuk.

24 Ağustos 2020

Radyo Agos’un ilk bölümünde konuğumuz sanat tarihçisi Serap Yüzgüller ile bir süre önce müze statüsü değiştirilerek camiye çevrilen Kariye’yi konuşuyoruz.

01 Haziran 2020

Radyo Agos’ta bu hafta Agos gazetesine yönelik yapılan ölüm tehdidine ve gazetenin konu hakkında açıklamalarına yer verildi. 

15 Kasım 2019

Yakalama kararının verildiği gün CNN Türk’te bir tartışma programı seyrediyordum. Programdaki altı kişiden en az üçü canhıraş biçimde Altan’ın yeniden hapse girmesini savunuyordu. Dağılım anlamlıydı: Emekli bir askerî hâkim, AKP’ye hayli yakın bir siyasetbilimci ve MHP’ye yakın bir gazeteci.

 

18 Ocak 2019

12 yıl önce aramızdan ayrılan gazeteci Hrant Dink'i, Agos gazetesinin genel yayın yönetmeni Yetvart Danzikyan'ın yazısıyla anıyoruz.

19 Haziran 2018

24 Haziran seçimleri yaklaştıkça iktidarın bu seçimi kaybetmemek için neler yapabileceği ve neler yaptığı da parça parça önümüze dökülüyor ve tabloya baktıkça gördüğüm şey şu ki 12 Eylül sonrasındaki ilk seçimle kıyaslanacak derecede antidemokratik seçim dönemine tanık olmaktayız.