Yalçın Doğan

11 Haziran 2018

Yoksa iktidarın sonu mu? Erdoğan iyice dağılmış durumda. Hiç bir seçimde olmadığı kadar. On altı yıldır olmadığı kadar. Herhalde moral bozukluğundan. Morali neden bozuk? Belki de, on altı yıllık iktidarının son günlerini yaşamakta olduğundan... Bunu hissettiğinden... Yoksa, gerçekten “Abbas yolcu” mu?

26 Mayıs 2018

Türkiye üzerine içerden ve dışarıdan öyle bir yük binmiş durumda ki,  o yük artık AKP’yi derinden etkiliyor, ruh onun için kaybolmuş görünüyor. Dünkü görüntüler bunun kanıtı.

05 Mayıs 2018

Muharrem İnce bu seçimde çok iş yapar ve belli bir çoğunluğun umudu azalırken, zoru başarabilir. Ve bir de bakmışız ki, Kılıçdaroğlu’nun deyimiyle, “seçimin ertesinde sadece İzmir’in dağlarında değil, Türkiye’nin bütün dağlarında çicekler açmış”...

11 Eylül 2017

Son duruşmada, temmuz sonunda ne oluyor? Cumhuriyet çalışanlarının yedisi serbest bırakılıyor, beş arkadaşımızın tutukluluk hali devam ediyor. Aynı duruşmada çok önemli bir gelişme yaşanıyor.

06 Mart 2017

Almanya’da yayınlanan günlük Die Welt gazetesinin Türkiye muhabiri Deniz Yücel on üç gün gözaltında tutulduktan sonra “terör örgütü propagandası ile halkı kin ve düşmanlığa tahrik” suçlamasıyla tutuklanıyor.