Milliyet Gazetesi

03 Ocak 2013
Yüzde 98'i buzullarla kaplı Antarktika'nın 50 yılda 2.4 derece ısındığını söyleyen Ankara Üniversitesi Fen Fakültesi Biyoloji Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Barbaros Çetin, "Kutuplar yok olursa dünyanın iklimi kökünden değişir. Besin zinciri kopar.
29 Nisan 2010
Milliyet Gazetesi'nden Devrim Sevimay'ın Prof. Andrew Arato ile anayasa değişikliği üzerine yaptığı röportaj.
15 Nisan 2010
Devrim Sevimay'ın Barış ve Demokrasi Partisi (BDP) Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'la yaptığı söyleşi.
31 Mart 2010
Milliyet'ten Devrim Sevimay'ın, İşadamı, Osman Kavala, Türkiye'nin sayılı anayasa hukukçularından Prof. Dr. Sibel İnceoğlu, insan hakları ve uluslararası hukuk uzmanı Prof. Dr. Turgut Tarhanlı ve insan hakları savunucusu Nimet Tanrıkulu ile anayasa değişikliği üzerine yaptığı söyleşi..
30 Aralık 2009
Cem Boyner: "Bu kavga henüz devletle Kürtlerin kavgasıyken hemen sona erdirilmeli. Türklerle Kürtlerin kavgası haline gelmeden, kardeşlik mayamız bozulmadan hemen bitmeli."
26 Ekim 2009
Yanlış şeylere şaşıyoruz. PKK'lılar silahlarını bırakıp dağdan inmeye başladıklarında batıda sokaklar dans eden insanlarla dolmadığına şaşırmalıydık. Yirmi beş yıldır devam eden bir savaş sona erimiyor muydu?
25 Eylül 2009
Gözünüz aydın. Yeni bir rekorunuz oldu. Bebek ölümlerinde zengin ve orta halli ülkelerin meydana getirdiği OECD içinde birinciyiz.
25 Eylül 2009
Amerika Birleşik Devletleri Savunma Bakanlığı, Kongre'ye mektup yollayarak Türkiye'ye 7.8 milyar dolarlık hava savunma sistemi satmak için onay istedi.
25 Eylül 2009
Hatırlıyor musunuz? AWACS erken uyarı uçakları, tanker uçakları alınmıştı. Bunların ne işe yaradığını hiç düşündünüz mü?
07 Temmuz 2009
16 yıl önce Madımak'ta yaşanan katliamda kardeşi Serkan'ı 36 kişiyle birlikte kurban veren oyun yazarı Serdar Doğan anlatıyor...
12 Şubat 2008
Dünyaca ünlü kuş bilimci Dr. Çağan Hakkı Şekercioğlu: "Kuşlar belli iklim ve bitki örtüsünü tercih eder. İklim ısınırsa, bitki örtüsü de değişir ve daha yukarıya kayar.
07 Kasım 2007
Telefon çalıyor. Öte yanda çocuk "Kısa konuşacağım anne" diyor, "İyiyim. Yakında eve dönüyorum". Kadının yüzü sevinçten parçalanıyor. Kadın, yüzü sevinçten paramparça olmasın diye elleriyle yüzünü örtüyor, tutuyor.
15 Ekim 2007
Mehmed Uzun'u kaybettik. 'Barış sadece ölümsüz bir eser değil, insan aklının yarattığı en önemli erdemli iştir' diyen bir aydın, modern Kürt romanının kurucusu sayılan bir edebiyatçıydı. İsveç'teki sürgün yıllarında Kürt edebiyatı üzerinde çalışarak 'yasaklı dilden' onlarca roman yazmıştı.
15 Ekim 2007
Vatansever Kuvvetler Güç Birliği Hareketi'ne yönelik Girdap operasyonunda dinlemeye takılan Yargıtay Ceza Genel Kurulu Yazı İşleri Müdürü'nün zanlı Cinali adına dosya takip ettiği saptandı
11 Ekim 2007
Ekonomi yönetiminin, sanayi elektriğine yüzde 10, konut elektriğine ise yüzde 26 zam yapılmasını önerdiği ancak Başbakan Erdoğan'ın zammı yüksek bulduğu öğrenildi
10 Ekim 2007
'Baba başımın üzerinden mermiler geçiyor' Mehmet, Şırnak'ın dağlarından böyle demiş babasına ölmeden önce. Bayram'ın dedesi Mehmet Güzel: "Hep garibanın çocukları ölüyor" diye bağırmış cenazede.
09 Ekim 2007
Şırnak'ta bir minibüste silahla taranarak öldürülen 12 köylüden sonra Gabar Dağı'nda devriye görevi yapan askeri timin, PKK militanlarının saldırısına uğraması sonucu 13 gencimiz şehit oldu. Ankara'da "sınır ötesi harekât" tartışılıyor.
24 Eylül 2007
Kaz Dağları'nda altın olduğu kulaktan kulağa yayılınca, şirketler de maden arama-sondaj ruhsatı alıp rezerv belirleme çalışmalarına başladı. Belediyeler ve sivil toplum örgütleri ise karşı harekete geçti
10 Eylül 2007
"Küresel ısınma her yerde hissedilecek" diyen dünyadaki tüm dinlerin temsilcileri, küresel ısınmanın yarattığı tahribata insanlığın dikkatini çekmek için Grönland'da buluştu.
06 Eylül 2007
TÜRKİYE 1'inci Lig takımlarından Elazığspor'un cezası nedeniyle Malatya'da oynanan Elazığspor- Diyarbakır Diski Belediyespor Fortis Türkiye Kupası 1'inci Kademe maçı öncesi olaylar çıktı.