Mahir Ilgaz

14 Şubat 2015
13-14 Şubat, fosil yakıtlardan yatırımını geri çekme günleri. 2012'de 350.org ilk kez fosil yakıt şirketlerine karşı yatırımları geri çekme çağrısı yaptığında Fosil yakıt şirketleri kampanyayı ciddiye almıyor, üzerine konuşmaya lûtfedenler ise dalga geçiyordu. "Önce görmezden gelirler.
14 Kasım 2013
Suç ortada. Filipinler insan yapımı bu felaketle uğraşırken, bunun baş sorumlusu devletlerin temsilcileri Varşova'da vakit harcıyorlar. Türkiye gibi bazıları ise Varşova'ya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'ndan yetkili göndermeye tenezzül dahi etmiyor.
15 Temmuz 2012
Amerikalı efsanevi folk şarkıcısı Woody Guthrie'nin 100. doğumgünü vesilesiyle, 16 Temmuz Pazartesi günü "Woody 100 Yaşında: Sadece Bir Ses, Bir de Gitar" isimli yeni bir programa başlıyoruz. Öncesinde, programın ortaklarından Mahir Ilgaz'ın Woody Guthrie hakkındaki yazısını okuyabilirsiniz.
13 Şubat 2012
Kuzey yarımkürede ve dolayısıyla Türkiye'de kışın yaşandığı şu günlerde küresel ısınma gündemimizde değil. Halbuki konu, hayatın varoluşuyla doğrudan ilgisi hasebiyle, Türkiye'de ana akım medyanın magazinsel ilgisinden çok daha fazlasını hak ediyor.
02 Haziran 2011
İspanya'da olan biteni yeterince önemsiyor muyuz? Madrid'deki Puerta del Sol(idaridad) meydanından şu slogan bile tek başına çok şey anlatıyor: "Adına demokrasi diyorlar ve aslında değil". Önemsemeliyiz.
24 Ocak 2011
Daha bir hafta önceydi. Başbakan Recep Tayyip Erdoğan Galatasaray'ın yeni stadının açılışı için gelmiş ve 'Galatasaray Taraftarı'nca alenen ıslıklanmıştı.
14 Ekim 2010
11- 13 Ekim tarihleri arasında İstanbul'da A Soul For Europe girişimi tarafından "Küresel Sorunlar, Kültür Vizyonları" başlıklı bir toplantı yapıldı.