Toz Bezi

Toz Bezi

14 Nisan 2016

Nürnberg Film Festivali'nde En İyi Film ve En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini alan, İstanbul Uluslararası Film Festivali'nde de yarışma filmi olarak yer alan Toz Bezi bu hafta  Başka Sinema'da gösterime giriyor. Pınar Öğünç,Toz Bezi'nin iki başrol oyuncusu Nazan Kesal ve Asiye Dinçsoy'la ve İMECE Ev İşçileri Sendikası'ndan Saniye Evren'le filmden yola çıkarak sohbet etti.

14 Nisan 2016 tarihinde Açık Radyo'da yayınlanmıştır.
Hikâyenin Kadın Hali podcast servisi: iTunes / RSS

Bu haftaki Sinefil programında da Toz Bezi'nin yönetmeni Ahu Öztürk'ü ağırladık. Dinlemek için tıklayın.

 

İki gündelik ev işçisi kadının hikâyesini anlatan Toz Bezi bu hafta bağımsız sinema filmlerini izlememize olanak sağlayan Başka Sinema'da gösterime giriyor.

İlk Olarak Berlin Uluslararası Film Festivali Berlinale'de gösterilen film, Nürnberg Film Festivali'nde En İyi Film ve En İyi Kadın Oyuncu ödüllerini aldı. Toz Bezi, 2016 İstanbul Uluslararası Film Festivali'nde de yarışma filmi olarak yer alıyor. Bu hafta Hikâyenin Kadın Hali'nde Pınar Öğünç'ün konukları, Toz Bezi'nin iki başrol oyuncusu Nazan Kesal ve Asiye Dinçsoy ve İMECE Ev İşçileri Sendikası'ndan Saniye Evren'di. Filmden yola çıkarak ev işçisi olarak çalışan kadınların yaşamlarına ve mücadelelerine dair sohbet ettiler.

Senaristi, yönetmeni, oyuncuları kadın olan ve kadın ağırlıklı bir ekip tarafından yapılan Toz Bezi tam bir kadın filmi diyebiliriz. 

http://toz-bezi.com/

Etiket: