Görme Biçimleri

Hariçten Sanat
-
Aa
+
a
a
a

Yazar ve editör Süreyyya Evren ile Arter'deki "Görme Biçimleri" sergisini Hariçten Sanat programının yapımcısı Çelenk Bafra konuştu. Sergi 13 Ağustos'a kadar devam ediyor.

 

Arter
Hariçten Sanat: 7 Ağustos 2017
 

Hariçten Sanat: 7 Ağustos 2017

podcast servisi: iTunes / RSS

Yazar ve editör Süreyyya Evren ile Arter'deki "Görme Biçimleri" sergisini Hariçten Sanat programcısı Çelenk Bafra konuştu. 

Süreyyya Evren'in editörlüğünü üstlendiği uluslararası grup sergisinin küratörleri Montblanc Kültür Vakfı eşbaşkanları ve çok disiplinli küratoryal platform Art Reoriented’ın kurucuları Sam Bardaouil ile Till Fellrath. John Berger’ın 1972’de yayımladığı ve görsel kültür üzerine çığır açıcı metinlerden biri kabul edilen Görme Biçimleri adlı kitabından yola çıkan sergi, sanatçıların dünyayı algılayışımızı yeniden şekillendirmek üzere formdan yola çıkarak stratejileri araştırıyor. 2 Haziran–13 Ağustos 2017 tarihleri arasında Arter'de devam eden “Görme Biçimleri”, MÖ 1.000’den günümüze geniş bir döneme yayılan 70 yapıta ev sahipliği yapıyor ve resim, heykel ve fotoğraftan ses, film yerleştirmeye çeşitli mecralara uzanıyor. 

Sanatçılar: Ghada Amer, Chris Bond, Ulisse Cantagalli, James Casebere, David Claerbout, Jojakim Cortis ve Adrian Sonderegger, Hayri Çizel, Salvador Dalí, Hans-Peter Feldmann, Andreas Gursky, Mona Hatoum, Jeppe Hein, Paul ve Marlene Kos, Alicja Kwade, Gustav Metzger, Shana Moulton, Vik Muniz, Grayson Perry, Walid Raad, Édouard Frédéric Wilhelm Richter, Fred Sandback, Markus Schinwald, Hassan Sharif, Cindy Sherman, Kim Tschang-Yeul, James Turrell, Kara Walker, James Webb, Frederik de Wit ve ismi bilinmeyen sanatçılar

ARTER: www.arter.org.tr