15.05.2018 FSD3: Gökkuşağı renkleri ve havadaki dişil enerji

15.05.2018 FSD3: Gökkuşağı renkleri ve havadaki dişil enerji

13 Mayıs 2018

Gözünüzü kapatın, gökkuşağı renginde bereler giymiş insanları, yüzünüzdeki akşamüstü meltemini ve havadaki dişil enerjiyi hissedin. Portekizce, İtalyanca, Fransızca, İngilizce ve Arapça şarkılardan oluşuyor bu haftaki programımız...

Bu programda, çoğunlukla Fransa listelerinde yer alan ve 2008-2016 yılları arasında müzik pıyasasına sunulmuş parçalarla karşınızdayız. Hayal etmenizi istediğimiz atmosferde; bedenlerinde takılar taşıyan, kendileri de bereleri gibi renkli insanlar, vurmalı çalgılar, elle tutulan ritmler var. Çime ya da kuma basan ayaklar ise çıplak. Ortama kadın yumuşaklığında bir enerji hakim. Sevgi, barış ve bütünlüğü içinizde hissedeceğiniz, tam özgür olduğunuzu duyumsadığınız bir yerdesiniz. Orada yalnız huzur, sevgi ve mutluluk var. 

Bu huzurun yanı sıra, sizi gülümsetecek bazı sürprizler de içeriyor bu haftaki programımız. "Nedir bunlar peki?" diyorsanız, programı dinlemeniz gerekecek.

Bu hafta, Joe Victor ya da Drunksouls gibi ismi öyle fazla duyulmamış gruplar olduğu gibi, Youtube'da videosu 13 milyon kişi tarafından izlenmiş Hollandalı Sharon Kovacs gibi müzisyenler de var. Tıpkı su gibi yumuşak ve akıcı bu dişil enerjinin içinde, bir şekilde bir arada yer alıp, bizleri bambaşka yerlere götürüyorlar. Şefkatli tınılarıyla sizi sarıp sarmalayacak bir program söz konusu. Bu sevgi dolu kolların merhametine kendinizi bırakmaya ne dersiniz? 

Bu haftaki programın kaydını buradan dinleyebilirsiniz:

Playlist:
Şarkıcı / YorumcuParça AdıAlbüm AdıSüre
Human Race
Drunksouls
Just Before Chaos
3:44
Slow, Slow (Run, Run)
Ayo
Gravity at Last
3:29
Garden of Love
Winston McAnuff & Fixi
Garden of Love - EP
3:52
O Que Se Quer
Marisa Monte, Rodrigo Amarante
O Que Voce Quer Saber De Verdade
2:47
Million Cigarettes
Igit
Like Angels Do
3:18
Shala-lala-la (feat. la Heidi)
Waldeck, la Heidi
Gran Paradiso
3:15
Dew Breaker
Melissa Laveaux
Dying Is a Wild Night
3:42
Diggin'
Kovacs
Shades of Black
3:23
Papaoutai
Stromae
Racine Carrée
3:52
Love Me
Joe Victor
Blue Call Pink Riot
3:09
Ya Sîdî
Orange Blossom
Under the Shade of Violets
5:49
Rosa
Mayra Andrade
Lovely Difficult
3:14
Chaos
Drunksouls
Just Before Chaos
3:19