05.06.2018 FSD6: Işıl ışıl, tatlı ve dingin

05.06.2018 FSD6: Işıl ışıl, tatlı ve dingin

05 Haziran 2018

 

Bu programın anahtar sözcükleri de bunlar… Bir hamağınız varsa, sallanırken programı dinleyebilirsiniz. En azından dinlerken arkanıza uzanın ve keyfinize bakın. Gözleriniz yavaşça kapanırken, bugün başınıza gelenleri tamamen unutuyorsunuz.

Kalabalık Berlin’li grup 17 Hippies’le başlıyor bu haftanın listesi. Daha sonra da, keyifli caz tınıları, trompetin o rahatlatıcı tonunu duyacağınız parçalarla sürüyor. “Bana berbat şeylerden söz eden güzel şarkılara bayılıyorum,” diyen Tom Waits, kulağa bir vasiyet gibi gelen şarkısıyla bize huzur vermeyi başarıyor. Avustralya’dan, İngiltere’den, yine Belçika ve Fransa’dan gelen müzisyenlerl dinlerken, bir saatin nasıl geçtiği anlaşılmıyor. Sinyal müziğimizin kahramanı Charlie Winston, yine bir şarkısıyla programımıza konuk oluyor.

Bu hafta, mutlulukla ilgili sohbet ediyoruz. Flanörün, yaşamını zenginleştirmek için, kendi keyfi, ‘içi öyle istediği’ için aylak olduğundan, kişisel mutluluğunu burada yakaladığından söz ediyoruz. Mutluluğu ‘dışta’, yani dışarıdaki şeyler, kişiler ya da olaylarda değil, tamamen ‘içte’ bulmaktan dem vuruyoruz.

Mutlulukla ilgili bir de anketimiz var. Hem programda, hem de sosyal medya hesaplarımızda duyurduğumuz gibi, kaydedeceğiniz sesli mesajları, mail adresimize ([email protected]) göndermenizi rica ediyoruz. Bunlar arasından seçeceğimiz sesli mesajları yayımlayacağız. Böylece siz de programda sesinizi duyurma fırsatı yakalamış olacaksınız.

Bu haftaki programın kaydını buradan dinleyebilirsiniz:

Playlist:
Şarkıcı / YorumcuParça AdıAlbüm AdıSüre
17 Hippies
Jolies Filles
Phantom Songs
3:37
Olu Dara
Bubber (If Only)
From Natchez to New York
3:04
Erik Truffaz, Sophie Hunger
Let Me Go ! (feat. Sophie Hunger)
In Between
3:12
Tom Waits
Green Grass
Real Gone (Remastered)
3:12
Nadeah
Odile - Radio Edit
Odile
2:52
Tom Odell
Sparrow
Wrong Crowd (Deluxe)
4:55
Kevin Johansen
Timing
Sur o No Sur
3:53
Cocoon, Natalie Prass
Retreat
Welcome Home
3:30
Charlie Winston
My Life as a Duck
Hobo
3:42
dEUS
Nothing Really Ends
Selected Songs 1994 - 2014
5:29
Deluxe
Tum Rakak
Stachelight
4:36
Ezechiel Pailhes
Le Fou du Phare
Tout va Bien
4:17