Hasan Cenk Dereli

08 Ağustos 2019
İzmir Dikili'deki Yahşibey Köyü'nde, Nevzat Sayın Mimarlık Hizmetleri ve Herkes İçin Mimarlık yürütücülüğünde 44.'sü gerçekleşen Yahşibey Tasarım Çalışmaları'ndan katılımcılar, yürütücüler ve Hasan Cenk Dereli bildiriyor.
04 Temmuz 2019
Geçtiğimiz yıl Boran Ekinci ile birlikte genç mimarlara "ipucu olacak" bir seri program gerçekleştirmiş ve kentlerin bugününü tartışmış, kimilerinde mimarları konuk ederek mesleğe başlangıç yıllarını konuşmuştuk.
27 Haziran 2019
Emir Drahşan ve sürpriz konuğumuz Boran Ekinci ile birlikte, Emir'in pratiğini ve gerçekleştirdiği ekoköyleri konuşuyoruz. Narköy ve Kurtyeri Ekoköyü projelerinin mimarı olan Emir,
06 Haziran 2019
Hasan Cenk Dereli ve Yağmur Yıldırım stüdyoda, hem gündemden hem de 18-22 Haziran tarihleri arasında gerçekleşecek Yapı Fuarı - Turkeybuild İstanbul ve fuar bünyesindeki
30 Mayıs 2019
Lauren Elkin'in "Flanöz: Şehirde Yürüyen Kadınlar" kitabı, Benjamin ve Baudelaire'in eril flanör figürünü dişil "flanöz"e çeviriyor. Paris, New York, Tokyo, Venedik ve Londra sokaklarında Elkin'in ve Virginia Woolf, Agnès Varda, Martha Gellhorn, George Sand, Sophie Calle gibi flanözlerin hikâyele
04 Nisan 2019
Kuruluşundan bugüne Açık Radyocu Aykut Köksal'ı ağırladık, bu dönem TRT 2'de başlayan programı "Aykut Köksal ile Mimarlık Söyleşileri'ni ve genel yayın yönetmenliğini yaptığı mimarlık kitapları dizisini konuştuk. 
21 Şubat 2019
Açık Mimarlık'ın yedi yıllık programcısı Hasan Cenk Dereli İstanbul'a gelmişken ayağının tozuyla stüdyoya konuk oldu, Paris ve İzmir'den haberleri aktardı.
09 Ağustos 2018
Herkes İçin Mimarlık ekibi, son projelerini anlatıyor.
02 Ağustos 2018
Hasan Cenk Dereli ve Yağmur Yıldırım ile Bozcaada'dan Paris'e, bisikletten mimarlık eğitimine serbest akış.
03 Mayıs 2018
41. Yapı Fuarı Turkeybuild takvimini, içeriğini ve konuklarını, etkinlik ve içerik yöneticisi Zeynep Gülşen aktarıyor.  
26 Nisan 2018
Beyoğlu sakini konuğumuz Hacer Sayman, Beyoğlu'nun geçmişini, bugününü, Tünel Pasajı ve Müellif Sokak projelerini anlatıyor.
19 Nisan 2018
10. yılını kutlayan Yahşibey Tasarım Çalışmaları'nı, gerçekleştiricilerinden Emre Senan anlatıyor.
12 Nisan 2018
Nesin Sanat Köyü Mimarlık Programı'nda bu yaz mimarlık atölyeleri yürütecek olan Saitali Köknar, İrem Uslu, Berat Çokal ile program koordinatörü Cemil Çalkıcı ve hem geçen yılın katılımcılarından hem de sanat köyü felsefe programı koordinatörlerinden Doğa Çal konuğumuzdu.    
22 Mart 2018
Hasan Cenk Dereli ve Yağmur Yıldırım, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi öğrencileri tarafından gönüllü düzenlenen Bademlik Tasarım Festivali'nden Vitra Tasarım Müzesi'ndeki tasarım ve gece kulübü kültürü 
22 Şubat 2018
Boran Ekinci ve Hasan Cenk Dereli, mimarlar Can Çinici, Hüseyin Kahvecioğlu, Kerem Erginoğlu'na bağlanıyor.