Doğa

19 Eylül 2019
Açık Mimarlık'ta hem küresel iklim grevi hem de Yedinci Kıta vesilesiyle son bir ayı ekoloji ve mimarlık gündemine ayırdık.
04 Haziran 2018
Yeşilin, sık sık karşıtı olmaya başlayan kent ve grinin karşısındaki durumunu ele aldık ağırlıkla bu programımızda. 
28 Mayıs 2018
Doğada en çok gördüğümüz renkten, sağlıklı beslenmeye, ekolojiden İslam dinine, yeşil aydan uzaylılara, kertenkelelerden ejderhalara, yeşil taşlardan yeşil kahramanlara; yeşilin çağrıştırdığı pek çok konuya değindik bu sözcüğü ele aldığımız ilk programımızda. 
30 Nisan 2018
Bu yeni yayın dönemi bahar ve yaz aylarına geldiği için, Kamusla Güreş ikilisi, geçen yaz olduğu gibi dışarı açıldı. AZ GİTTİK UZ GİTTİK, DERE TEPE DÜZ GİTTİK başlıklı bu yayın dönemimizde; ayak bastığımız doğa parçasıyla ilgili sözcükleri bir programda işledikten sonra, o mekanın çağrıştırdığı kelimelere yelken açacağız. Bize ilham veren ilk sözcüklerimiz şunlar: Çayır, Çimen, Kır, Otlak, Yayla...   
19 Ekim 2017
Yeşil Bülten'de bugün, torba yasayla meclisten geçmesi için çalışılan 60'tan fazla kanun tasarısının getireceği olası değişiklikleri konuştuk. HDP Milletvekili Garo Paylan ve 350 Ankara ekibinden Önder Algedik telefonla yayınımıza bağlandılar.