Zeynep Selen

Sevgili Açık Radyo,

Sizi uzun süredir dinliyorum. Özellikle iş günleri işe başlamadan önce kahvaltı ederken Açık Gazete’yi dinlemeyi seviyorum çünkü mesai başlayıp sanal bir dünyanın içinde kayıp olup gitmeden önce gerçek dünyada neler olup bittiğini ancak sizden öğrenebiliyorum. Bu da kendime güvenimi arttırıyor.

Bir de fırsat bulup biraz nefes almak için yazlıkta olduğum zamanlar neredeyse bütün gün hep Açık Radyo açık oluyor ve keyifle dinliyorum, kendimi iyi hissediyorum, pek çok şey öğreniyorum. Ama bu maili size yazmamın asıl amacı size bunları aktarmak değil. 

Ben, Ayşe Selen’in kardeşiyim. Bu mesajı okuyan her kim ise ablamı şahsen tanıyor ya da biliyor mu bilemiyorum. Ama bilmiyorsa ve biraz araştırırsa radyonuzda aralarda ‘Açık Radyo’ ya da ‘’Açık Gazete’ gibi mesajları okuyan gönüllü sanatçılardan biri olduğunu bulacaktır. Ablamı maalesef 2017 yılının son günlerinde çok hızlı bir şekilde kayıp ettik. Kendisi yaşarken de arada sesini duydukça bi hoş olurdum.  Ama şimdi bu olay tahmin edeceğiniz gibi bambaşka bir hal aldı. Açık Radyo benim için bambaşka bir önem daha kazandı. Gün içinde aniden biricik ablamın sesini duyuvermek ne garip ve hoş bir duygudur bilemezsiniz. Size asıl bunun için teşekkür etmek istiyorum. Bu fırsatı bana belki de hiç bimeden verdiğiniz için teşekkür ederim.

Hep açık kalmanız dileğiyle, saygı ve sevgilerimle…