Semra Saygınar

Merhaba,

Uzun süredir sizlere yazmak istiyordum benim için ne kadar değerli ve özel olduğunuz konusunda.

2015 yılında uzun yıllar yaşadığım İstanbul'dan İzmir'e taşındığımda, en büyük boşluğu Açık Radyo'yu dinleyemez olmamda yaşadım, zira internetim yoktu. Bu sene nihayet internet olayın çözdüğümden özlem bitti. Sabah 8'de güne Açık Radyo'yla başlamak, aynı mekandaymışız gibi yakın hissetmek müthiş bir ayrıcalık.

Uzun yıllardır latin Amerika'ya gitmek istiyordum ama klasik turlarla, klasik bir seyahat değildi benim istediğim kizilderililerin ruhuna dokunmak, Pablo Neruda, Victor Jara, Mayıs Meydanı, Ölum Yolu, Andları derinden hissetmekti istediğim ve bu hayalim sizin sayenizde gerçekleşti, 2012 yılında sırt çantalılarla yaptığınız programla. Onlara ulaşıp, Peru'da yaşayan arkadaşlarla bağlantı kurarak bu hayalim beklentimin ötesinde, 2013 yılında yaklaşık 1 aylık sürede gerçekleşti. Bunun için sizlere binlerce teşekkürler.

Sonuçta, bütün dünyayı sosyal, siyasal, kültürel en nitelikli bir şekilde yanıbaşımıza getiriyorsunuz, yaşadığımız bu ağır dünyada bundan daha değerli ne olabilir? Bunun için de ayrıca sonsuz teşekkürler. İyi ki varsınız, ve varolmaya devam etmeniz için ben de destek olarak 1 saatlik program için destek vermek istiyorum.

Sevgiyle kalın, güneşli günleri birlikte görmek dileğimle....