Açık Gazete: 5 Ekim 2017

Açık Gazete: 5 Ekim 2017

05 Ekim 2017

Açık Gazete'de bugün ilk yarım saatte, Amerikan Başkanı Donald Trump'ın Porto Rico ziyaretine, daha önce yayınlanan ses kayıtlarına, diplomatik konularda yapmaya çalıştığı hamlelere değindik. İkinci yarım saatte ise, Irak ve Suriye'de devam etmekte olan savaşın haberleri ile devam ettik.

05 Ekim 2017 tarihinde Açık Radyo'da yayınlanmıştır.

"Bildiğiniz Ekonominin Sonu" köşemizde BÜKOOP (Boğaziçi Mensupları Tüketim Kooperatifi) gönüllüleri konuğumuz oldu. BÜKOOP'un oluşumundan, işleyişine kadar bir çok konuyu ele aldığımız programda, üretici ve tüketicinin birlikteliğiyle gıda tüketiminin mümkünatı üzerine konuştuk.

Açık Gazete'nin son yarım saatinde, gazeteciler Can Dündar, Erdem Gül ve CHP Milletvekili Enis Berberoğlu hakkında, "Silahlı terör örgütüne yardım etme" suçlamasıyla açılan davanın son duruşmasına, "Bu suça ortak olmayacağız” bildirisine imza atan İstanbul ve Galatasaray Üniversitesi’nden akademisyenler hakkında İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianameye değindik. 

Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi’ndeki asistanlık görevinden 680 No’lu KHK ile ihraç edilen Emre Tansu Keten’le Bianet'in gerçekleştirdiği Dayanışma Akademileri üzerine yaptıkları röportajı ve telefonla bağlandığı Beyaz Show’da “Çocuklar ölmesin” dediği için yargılanan ve 1 yıl 3 aylık hapis cezası onanan öğretmen Ayşe Çelik'in Cumhuriyet gazetesine verdiği mülakatı aktararak son yarım saatin de sonuna geldik.

Playlist:
Şarkıcı / YorumcuParça Adı
Aretha Franklin
Do Right Woman, Do Right Man
Steve Miller
Mercury Blues
AC/DC
Back in Black
AC/DC
Let There Be Rock