Açık Gazete: 12 Nisan 2018

Açık Gazete: 12 Nisan 2018

13 Nisan 2018
12 Nisan 2018 tarihinde Açık Radyo'da yayınlanmıştır.
Açık Gazete podcast servisi: iTunes / RSS

Açık Gazete'de bugün Cezayir ve Sırbistan'da düşen askeri uçakların, Fransa'da bir savaş uçağından yanlışlıkla bir fabrikanın üstüne düşürdüğü bombaların ve Suriye saldırı tehditi dolayısıyla boşaltılan askeri havaalanlarının hakkında çıkan havadisleri aktardık. 

ABD Başkanı Donald Trump, Suriye'deki kimyasal saldırı sonrası artan Rusya gerginliğine ilişkin olarak attığı, "Hazırlan Rusya, bu füzeler gelecek, hepsi yeni ve akıllı füzeler. Kendi halkını öldüren ve bundan zevk alan bir hayvanla ortak olmamalısın" tweeti ile doların, Facebook kurucusu ve Üst Yöneticisi (CEO) Mark Zuckerberg, şirketin veri sızıntısı skandalıyla ilgili ABD Temsilciler Meclisi'nde verdiği 'benim de bilgilerim çalınmış' ifadesi ile de şirketinin hisselerini yükseltiyordu.

Fikret Adaman ile “Bildiğiniz Ekonominin Sonu” köşemizde, 2008’de Paris’te düzenenlenen “Degrowth Conference for Ecological Sustainability and Social Equity“ başlık konfreansında 10. yılı münasebetiyle büyümeme (degrowth) kavramı hakkında konuştuk.

Son yarım saatte ise, barış talep ettikleri için KHK ile işlerinden edilen akademisyenlerin kişisel hikâyelerinin derlendiği bir kitabı konuştuk. Programımıza kitabı yayına hazırlayan Prof Dr. Kuvvet Lordoğlu’nu konuk ettik.

Playlist:
Şarkıcı / YorumcuParça Adı
Nirvana
The Man Who Sold The World
Hound Dog Taylor
The Sun Is Shining