Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali, Bu Köşe Kitap Köşesi, Bilimkurgu Kütüphanesi'nde Yeni Sezon ya da Fransız Öpücüğü

Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali, Bu Köşe Kitap Köşesi, Bilimkurgu Kütüphanesi'nde Yeni Sezon ya da Fransız Öpücüğü

05 Ekim 2018
05 Ekim 2018 tarihinde Açık Radyo'da yayınlanmıştır.

Ekim aynının ilk haftasını bitiyoruz, önümüzde cuma akşamı ve haftasonundan notlarla dolu bir Kent Takvimi var. Öne çıkan not, tiyatro sezonunun da artık iyiden iyiye kendini göstermesi

Sahne Pulchérie sezonu açıyor. Yanısıra dün "Yeni Metin Yeni Tiyatro Festivali" 7. kez başladı. Türkiye’nin ilk Oyun Yazarlığı Festivali olma özelliğini taşıyan festival, bu sene seyircilere ve tiyatro profesyonellerine özgün metinler sunmaya devam edecek. Her oyundan sonra yazar ve yönetmenlerle gerçekleştirilecek söyleşilerle tiyatro alanında yeni tartışmalar, fikir alışverişleri ve hareketliliğe yol açacak gibi gözüküyor

Ceyhan Usanmaz'ın hazırlayıp sunduğu Bu Köşe Kitap Köşesi'nde ise, Ruhi Su 2018 şiir ödülü, yayıncılıkta yeni sezon başlangıcının detayları ve kitap fuarları var. 

Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi'nin hazırlayıp sunduğu Sentinel'de Naci Aklan ve Jülide Kayaş, Türkiye'nin ilk bilimkurgu kütüphanesinin yeni sezonundan haberleri bizlerle paylaşıyor. 

Fransız Öpücüğü yapımcısı Devrim Özkan ise, Charles Aznavour özel yayını ile sanatçının bilinmeyen parçalarını kulaklarımıza taşıyacak.