Ulusal Yarışma, Burada Müzik Var, Dünyada Mekan ve Aznavour

Ulusal Yarışma, Burada Müzik Var, Dünyada Mekan ve Aznavour

02 Ekim 2018
02 Ekim 2018 tarihinde Açık Radyo'da yayınlanmıştır.

Antalya Film Festivali'nden Ulusal Yarışma'nın kaldırılmasının ardından bir grup sinemacının girişimiyle İstanbul'da devam ettirilen yarışmanın ikincis, 55. Ulusal Yarışma geçen haftasonu başladı. Film gösterimlerinin yanı sıra söyleşi ve panellerin de kurgulandığı organizasyon, türlü zorluklar içinde hayatta kalmaya çabalayan sinema sektörü için bir nebze de olsa umut ışığı. Dergi'de günbegün takip ediyoruz.  Yanı sıra geçen haftasonu Moda'da Kayıkhane isimli mekanda Ada Müzik'in organizasyonuyla gerçekleşen Burada Müzik Var etkinliği, bu haftanın bizim için heyecan verici olaylarından. Festival mahiyetindeki organizasyon dokuz gün boyunca elliye yakın müzisyen ve grubu dinleyicisiyle buluşturma iddiasında. Üstelik bu vesileyle Türkiye popüler müziğinin kült gruplarından Mozaik de 35 yıl sonra yeniden toparlanmış, Nekropsi de 5 yılın ardından sahneye çıkmaya hazır vaziyette. Etkinlikte hemen her türden müzik bulmak mümkün.

Dergi'de bu akşam tabi ki Aznavour'u da anıyoruz. Saat 18:30 sonrası programcımız Devrim Özkan ilk Aznavour programımızı yapıyoruz (ayrıntılar sitemizde Fransız Öpücüğü'nün kendi blogunda).

Yedi sonrası yayında önce Yararlı Sanat Arşivi ve ardından da Dünyayı Okumak var. Konu ve konuklar: Özlem İlyas, Candeğer Muratoğlu ve Ege Sertçetin, "beyaz yakalı, freelance çalışanlar ve işsizler" için bir dayanışma platformu olarak kurulan Dünyada Mekan'ı anlatırken, Anday Ataman da bu aralar kırsalda ekolojistler neler yapıyor, kabaca onu anlatacak.