Açık Dergi'de Ekim 24

Açık Dergi'de Ekim 24

24 Ekim 2017
24 Ekim 2017 tarihinde Açık Radyo'da yayınlanmıştır.

Açık Dergi’de bu akşam Kent Takvimi’nin yanı sıra sürmekte olan “54. Ulusal Yarışma” ve Altın Portakal Film Festivali’nden notlar var. Şehrinden uzakta yaşamını sürdüren Ulusal Yarışma hafta sonu sinema severler tarafından büyük ilgi gördü, Beyoğlu Sineması doldu taştı, Antalya Film Festivali’nde Ulusal Yarışma bölümünün berhava edilmesinden sonra, bir dizi sinemacı ve sinemaseverin İstanbul’da başlattıkları “54. Ulusal Yarışma” bu hafta da devam ediyor.

Saat 19:00’da ise dün başlayan 46. yayın döneminin yeniliklerinden Müziğin Göçü, Göçmenin Müziği var. Göç pratiğinin müzik üzerindeki etkisi hakkındaki yayının ilk bölümünde Evrim Hikmet konuya önce bir girizgahta bulunup, ardından göçmen müzisyenlerin davranışlarında gözlemlenen düzenliliklerden ve ardından geçtiğimiz hafta sonu gerçekleşen Sesime Ses Ver etkinliğinden bahsedecek.

Kapanışımızda ise yazarlar ve ilhamlarının konuşulduğu Dünyayı Okumak’ta Akif Pamuk ve Aytaç Timur Kemal İnal ve Mete Akoğuz ile Alternatif Eğitim ve Alternatif Eğitim Dergisi üzerine sohbette bulunuyor.