Açık Dergi: Web 4.0, Andrew Lippa, Danzon ve Arpa Boyu

Açık Dergi: Web 4.0, Andrew Lippa, Danzon ve Arpa Boyu

12 Aralık 2018
12 Aralık 2018 tarihinde Açık Radyo'da yayınlanmıştır.

Bu akşam Açık Dergi’de bir özel söyleşi var. Faruk Eczacıbaşı KUY’dan geçtiğimiz aylarda yaynlanan Daha Yeni Başlıyor - Geleceğin Dünyasında Esneklik, Yakınsama, Ağ Yapısı ve Karanlık Taraf başlığını taşıyan kitabını Mesut Varlık ve Gökhan Aslan’a anlatacak. ONS Dergi’nin önümüzdeki günlerde yayınlanacak 3. sayısında “Yapıcı modeller kurmak yeni neslin işi.” başlığıyla yayınlanacak mülakatın bir bölümü sesli haliye Açık Radyoda.

Barış Arman ve Sevil Tufan, türkiye de ve Dünayda Müzikal tiyatro örnekleri sunmaya devam ediyor bu akşam: New Yorklu besteci yazarı Andrew Lippa’nın the Adams Family, You’re a Good Man Charlie Brown ve  The Wild Party müzikallerinden örnekler dinliyoruz.

Çıplak Ayakla Dans’ta Mihran Tomasyan ve Duygu Güngör’ün bugünkü konuğu Mehmet Kerem Özel. http://danzon2008.blogspot.com adresinde buluanan; hayata ve sanata dair yaşadıklarını, takip ettiklerini, tanık olduklarını ve izlenimlerini paylaştığı günlüğünü, özellikle çağdaş gösteri sanatları alanında ve tabii ki dans alanında yerli ve yabancı gruplar, koreograflar hakkında yazdıklarını konuşuyoruz.

Yanı sıra Kent'ten etkinlik önerileri, Kikagaku Moyo'nun Masana Temple albümünden (yani haftanın albümünden) bir parça ve Muğlak Standartlar Enstitüsü'nün hazırladığı Tasarım Sözlüğü'nden bir madde ("arpa boyu") yayında.