Açık Dergi: Şubat 9

Açık Dergi: Şubat 9

09 Şubat 2018
09 Şubat 2018 tarihinde Açık Radyo'da yayınlanmıştır.

Haftanın son yayını; Kitap Köşesi, Özgen Berkol Doğan Bilimkurgu Kütüphanesi'nin Sentinel'i ve üzerinden 50 yıl geçmişken 68 müziklerini dinlediğimiz 68 Müzikleri bölümü yayında. Jimi Hendrix'in Electric Ladyland kayıtlarını dinliyoruz. 

Günün tarihine ise bir not; Devlet Tiyatroları'nda 13, 14, 15, 16 ve 17 Şubat’ta sahneleneceği açıklanan ‘Avrupa’ adlı oyun yerine ‘İkinci Dereceden İşsizlik Yanığı’ adlı oyunun sahneleneceği açıklandı, gerekçe olarak ise BİMER'e bir izleyicinin yaptığı şikâyet olduğu iddia edildi. Oyun ‘Avrupa’, Devlet Tiyatroları’na yeni atanan genel müdür Mustafa Kurt tarafından şubat ayı programından çıkarıldı. İstanbul Devlet Tiyatrosu (DT) Müdürü Celal Kadri Kınoğlu ise oyunun programdan çıkarılmasına itiraz etti. İtirazı genel müdürlük tarafından kabul görmeyen Kınoğlu, görevinden istifa etti. Kınoğlu’dan boşalan yere Ali Atilla Şendil atandı.

Önümüzdeki hafta, Devlet Tiyatroları'na yıllarca emek vermiş olan Ahmet Mümtaz Taylan ile Tezahür programımızda içerde neler olduğunu konuşacağız.