Açık Dergi Nisan 27

Açık Dergi Nisan 27

30 Nisan 2018

Açık Dergi'de, yayın döneminin son gününde, iki köşemizin sonuna geliyoruz.

Frankestein'ın yayınlanışı 200. yılı vesilesiyle Irmak Ertuna-Howison ve Özgür Çiçek tarafından hazırlanan Babam Sağolsun'da bu akşam ikili şİmdiye kadar takip edebildikleri Frankestein etkinliklerini değerlendirerek, 200. Yaşında Frankestein’a veda edeceğiz. Irmak ve Özgür’e teşekkür ederiz.

Yanı sıra Sedat Nemli ile 68 Müzikleri'nin de sonuna geldi. 16 haftalık bu müzik maratonunun filnalinde Nemli, 2 İngliz gruptan parçalar çalacak bize. Jethro Tull'dan This Was ve (aynı zamanda program jingle müziğinde de bulunan) The Zombies'in Odessey and Oracle albümleri. Sedat Nemli ile bu seriyi sonlandırırken, önümüzdeki 47. yayın döneminde 1968 yılında Fransa ve başkaca ülkelerden müzik örneklerini yine Açık Dergi'de bulabileceğinizin müjdesini de verelim.

Dergi'de bu akşam yanı sıra ilk bir saat içinde kalabalık bir Kent Takvimi mevcut. Ethnique Punch, Bilal Karaman Swing Band, Reverie Falls on All performansları, Yeldeğirmeni'nde Caz Baharı II, Renaud Garcia-Fons’un “World String Octet” dünya prömiyeri, Salt'ta "Sinemanın Sesi" başlığıyla Kurutta ippêji ve YENİ !F'te Sokaklar Kimin? gösterimi bu haftasonunun öne çıkan başlıkları.
Her Cuma günü olduğu gibi Ceyhan Usanmaz da yine Bu Köşe Kitap Köşesi'nde yayıncılık dünyasından notlarla aramızda.

Herkese iyi haftasonları.