Açık Dergi: Morphine, Round Robin, Qantar ve Litvanya

Açık Dergi: Morphine, Round Robin, Qantar ve Litvanya

24 Eylül 2018
24 Eylül 2018 tarihinde Açık Radyo'da yayınlanmıştır.

Dergi'ye Morphine'le başlıyoruz; doksanlı yılların sıradışı rock grubunun, kurucu ve şarkı yazarlarından, çok erken bir yaşta hayata veda eden Mark Sandman'in doğum yıldönümü bugün. You Speak My Language ve Early to Bed, dinleyeceğimiz parçalar. Haftanın bu ilk yayınında, önümüzdeki altı günün öne çıkan kültür-sanat etkinliklerinden notlarla devam eden yayında: hafta ortası başlayacak Redbull Music Festival Istanbul, A Corner in the World X Bomontiada ALT etkinliklerinden ayrıntılar, yanı sıra söyleşiler, film gösterimi ve konserlerden notlar var.

Saat 19:00 itibariyle ise Radyo'da Omer Avital'in son albümü Qantar'dan parçalar olacak. Geçen haftaki Maalouf'un Levanten Senfonisi'nin ardından bu hafta da çok uzağa gitmiyoruz; Bas gitar ustası, aynı zamanda udî Avital de Akdeniz coğrafyasının müzikal mirası küresel formlara tercüme eden müzisyenlerden. Dergi'de duyabilirsiniz.

Son bloğumuzda ise onbeş günde bir yayınlanan basketbol yayını var, Serbest Atış. Ekip bu hafta Litvanya Basketbolu konuşuyor.