Açık Dergi: Der Himmel, Aksanlı Sinema ve Göz Müptelalığı

Açık Dergi: Der Himmel, Aksanlı Sinema ve Göz Müptelalığı

08 Kasım 2018
08 Kasım 2018 tarihinde Açık Radyo'da yayınlanmıştır.

Çağrı Saray'ın Der Himmel über Berlin filminden ilhamla ürettiği işlerini bir araya getirdiği sergisinin Pilot Galeri'deki açılışının haberi ile başlayan Kent Takvimi'nden notlar Neriman Polat ve Fulya Çetin'in Şefkatsiz ve Dün sergilerinin duyurusu ile bitti. Arada Perşembe ve Cuma akşamının müzik etkinliklerine baktık: İş Sanat yeni sezon açılışı, Borusan Filmarmoni'nin Gülsin Onay'lı performansı, yerli sahneden Barlas Tan Özemek, Ülkü Aybala ve Tansu Biçer, Özgü Müzik Gecesi ve Salon'da gerçekleşecek “Dark Pulse – Audioban Selections: New Era of Turkish Dark Scene” lansman konseri.

Dergi'de ayrıca Melis Behlil'in hazırlayıp sunduğu Sinemalardan ve Dünya Sinema Sözlüğü (DSS) yayındaydı. DSS'de bu akşam Aksanlı Sinema maddesi seslendirildi. DSS'yi Sabahat Özay ve Oğulcan Bakiler hazırlayıp sunuyor. Kaçırdığınız tüm bölümler podcast kanallarında. 

Beraber ve Solo Ahkamlar ise bu akşam ikinci saatte bizlerleydi. Seyidali, Turgut ve Kekik göz müptelalığı üzerine konuşup, müzik dinlettiler (tabi ki kapanışı Eye of the Tiger yaptı).