Açık Dergi: Climax, Heldon, Lacan ve Çizgi Roman Okurları

Açık Dergi: Climax, Heldon, Lacan ve Çizgi Roman Okurları

02 Kasım 2018
02 Kasım 2018 tarihinde Açık Radyo'da yayınlanmıştır.

Bu akşamın sergi açılışlarının duyurusuyla başlayan Kent Takvimi'ni Climax'li vizyon haberleri ile devam ediyor ve Moda Sahnesi'nde gerçekleşecek "Speed Metal Attack - Revisited" konserine uğruyoruz, Pentagram'dan Trail Blazer dinleyeceğiz. In Hoodies, Brek, Bam Bam Bam ise bu akşam için diğer konser önerileri.

Yarın sabah Istanbul Walkabouts etkinliği Rumelifeneri'nden Rumelikavağı'na yürüyor, aynı saatlerde Saint Benoit Fransız Lisesi'nde başlayacak Uluslararası Lacan Sempozyumu'nda ise Albert Nguyen, "Dümeni Tutmak: Gerçek Karşısındaki Özne" başlıklı konuşmasını gerçekleştirecek.  Öğleden sonra, Fol Sinema, istos yayın ve Yeni Film Fonu işbirliğiyle, SALT Beyoğlu ev sahipliğinde Sinema Nereye? buluşmalarının ilki gerçekleşiyor.

Şayet güncel müzik meraklısı iseniz Cumartesi akşamı Borusan Müzik Evi'ne uğramanızı hararetle tavsiye ederiz zira Nova Muzak konserler serisinin 28.sinde Heldon ve Phurpa var! Konser alternatifleri ise Babylon'da Ilhan Erşahin’s Istanbul Sessions ve Salon'da Tuğçe Şenoğul.

Kent Takvimi'yle haftasonuna uzanıyoruz.

Saat 19:00 itibarilyle ise önce Sentinel'de Çizgi Roman Okurları Derneği'ni konuk ediyor ve ardından 19:30'da Fransız Öpücüğü'nde, sezonun son yayınına özel dinleyici istekleri alıyoruz. Haftaya haftabaşı yeni yayın döneminde yepyeni içeriklerle karşınızda olacağız.