Açık Dergi: BİFED, Yetimhane, Film Ekimi ve Kayıkçılık

Açık Dergi: BİFED, Yetimhane, Film Ekimi ve Kayıkçılık

11 Ekim 2018
11 Ekim 2018 tarihinde Açık Radyo'da yayınlanmıştır.
Açık Dergi podcast servisi: iTunes / RSS

Ekoloji temalı belgesel filmlerin üretimi, gösterimi ve ödüllendirilmesine bağımsız bir alan açan Bozcaada Uluslararası Ekolojik Belgesel Festivali (BIFED) bu akşam Dergi'de konuğumuz. Açık Radyo'nun da katılımcısı olduğu organizasyonun yönetmenliğini Petra Holzer Özgüven‘in, koordinatörlüğünü  Ethem Özgüven‘in, başkanlığını Bozcaada Belediye Başkanı Dr. Hakan Can Yılmaz‘ın üstleniyor.  14 Ekim’e kadar devam edecek festivalde, 5 günde 51 belgesel Bozcaada'da izleyiciyle buluşuyor.  Dergi'de festival yönetiminden Ergi İşbilen'le konuştuk.  Yukarıdaki oynatıcıdan dinleyebilirsiniz.

Dergi'de bu akşam ayrıca Yeldeğirmeni-Bayan Yanı'nda açılan Bana Hikaye Anlatma ve Tophane-i Amire'deki Post-emprezyonizm sergilerinin duyurusu ile başlayan Kent Takvimi'nde 206 Odalı Sessizlik :Büyükada Rum Yetimhanesi Üzerine Etüdler, De l’autre côté ve Body Extensions etkinlikleri yanı sıra haftasonunun konserlerinden söz açtık.

Beraber ve Solo Ahkamlar'da ise Turgut, Seyidali ve Kekik bu hafta kayık, kayıkhane ve kayıkçılık temasıyla üç köşeli müzik sohbetlerini ifâ etti. 15 gün sonra tekrar yayında olacaklar.