Açık Dergi: Aralık 28

Açık Dergi: Aralık 28

28 Aralık 2017
28 Aralık 2017 tarihinde Açık Radyo'da yayınlanmıştır.

Yıl sonuna gelirken, kentteki kültür-sanat etkinliklerini sunacağımız kısa Kent Takvimi’nin ardından, Melis Behlil yayına katılıp, Sinemalardan bölümünde, yılın son Cuma’sında vizyona girecek filmleri tanıtacak.

Ardından ikinci yarım saatimizde yılın son günlerinde yayınlanmış iki albümden parçalara yer vereceğiz Açık Dergi’de: Los Pasharos Sefaradis’in Tangos Sefaradis del Dip del Baul kaydı ve Vomank’ın dün yayınlanan PanAlik’i.

Sonraki bir saatimizde ise, Yakınlardan burada. Yakın coğrafyanın ana akım dışında kalmış özgün müziklerine yer veren ve on beş günde bir yayında olan bu bölümde, Turna Ezgi Toros ve Ayça Akkın, 2017 senesinde ülkemizde Anadolu müziğine dair yayınlanmış derleme ve yeni eserlerden seçmeler yer alacak: Erkan Oğur ve İsmail Demircioğlu, Ahmet Aslan ve Kemal Dinç, Kardeş Türküler, Vassiliki Papageorgiou ve Aliki Markantonatou, Muammer Ketencoğlu ile Balkan Yolculuğu’nun 2017’de yayınlanan son kayıtlarından ve yakın zamanda çıkmış “Mahsuni’ye Saygı” ve “Sabahat Akkiraz ve Dostları” başlıklı saygı albümlerinden parçalar yayında.