Fotoğraflarla 16. Radyo Şenliği'nin altıncı günü

Fotoğraflarla 16. Radyo Şenliği'nin altıncı günü

11 Nisan 2019
Fotoğraflar: Açık Radyo

16. Radyo Şenliği'nin beşinci gününde stüdyomuzda birbirinden değerli konukları ağırladık.

 

16. Dinleyici Destek Özel Yayınımızın altıncı günü Açık Gazete'yle başlarken mikrofonda Ömer Madra ile Can Tonbil vardı. Ardından bu ikiliye programcımız Seyfettin Gürsel dahil oldu. İsviçre'den yayına bağlanan Yaman Gürsel de konuğumuzdu.

Bu dörtlü, Türkiye ve dünya gündemindeki son gelişmeleri yorumladı.

Açık Gazete'nin ardından 'Açık Mimarlık' özel yayınıyla bizlerleydi. Programcımız Yağmur Yıldırım, Açık Mimarlık'ta geçen ay Turgut Cansever Büyük Ödülü'ne layık görülen mimar Doğan Tekeli'yi stüdyomuzda konuk etti. Tekeli’nin 93 yıllık yaşam öyküsünü aktardığı ‘Çebiş Evi’nden Hisartepe’ye’ kitabı bu yıl yayımlandı.

Ardından stüdyomuzda yine bir konuğumuz vardı. Radyocu ve televizyoncu Geveze'yi Ömer Madra - Eraslan Sağlam ikilisi konuk etti. Geveze, programda seçtiği parçaları dinleyicilerimizle paylaşırken 'Fazla Mesai' isimli müzik grubuna da değindi. Usta radyocu ayrıca Açık Radyo'nun kendisi için neler ifade ettiğinden bahsetti.

Geveze'nin ardından stüdyomuzda aynı anda dört konuğumuzu ağırladık. Ömer Madra ve Can Tonbil'in yayınına dinleyicilerimiz Rudi Pulatyan, Elif Ünal, Atlas Sarrafoğlu ve programcımız Ümit Şahin konuk oldu. 

Ardından Ömer Madra ve Eraslan Sağlam'ın yayınında konuklarımız hukukçu, müzisyen, orkestra şefi, besteci, yazar ve eğitimci kimlikleriyle tanınan Selim ve Kerim Altınok kardeşlerdi. 

Görme engelli ikiz kardeşler, seçtikleri parçaları dinleyicilerimizle paylaşırken Açık Radyo için destek çağrısında da bulundular.

Desteğini radyomuza gelerek bizzat ileten dinleyicimiz Fatma Zakaryan bir anda kendini canlı yayın stüdyomuzda buldu. Burada Ömer Madra ve Eraslan Sağlam'la bir sohbet gerçekleştiren Zakaryan, kızı İda’nın harçlıklarından para biriktirerek gerçekleştirdiği desteği da iletti. 

'Dünyanın Cazı' programının 16. Dinleyici Deskek Özel Yayını özel programında Didem Gençtürk ile Ceyhan Usanmaz mikrofon başındaydı. Bu ikiliye teknik masada Feryal Kabil eşlik etti.

Radyo şenliğimizin altıncı gününde ‘Açık Dergi’ programının özel bölümüyle dinleyicimiz yönetmen Can Candan konuğumuzdu. Ömer Madra ve İlksen Mavituna’nın yayınına konuk olan destekçimiz yönetmen Can Candan, Açık Radyo’yla tanışma hikayesini anlattı; seçtiği şarkıları da dinleyicilerimizle paylaştı. 

16. Radyo Şenliği'nin altıncı gün son konuğu müzisyen Da Poet, nam-ı diğer Ozan Erdoğan'dı. İlksen Mavituna, Tuğçe Yapıcı ve Barış Demirel’in ortak yayınına konuk olan Da Poet, nam-ı diğer Ozan Erdoğan, Açık Radyo dinleyicilerinden desteklerini istedi. Yayın boyunca da Da Poet parçaları dinleyicilerimizle buluştu.

16. Radyo Şenliğimizin altıncı gününden diğer kareler de şöyle;